Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pronar Hajnówka pokonał AZS Nysa

Pronar Hajnówka pokonał AZS Nysa

Siatkarze Pronaru Hajnówka ciągle mają szansę na pozostanie w I lidze. W środę we własnej sali po niezwykle zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonali 3:2 wicelidera rozgrywek z Nysy i awansowali w tabeli.

Sytuacja hajnowian w tabeli i tak wygląda źle. Do dziesiątego miejsca, które daje tylko możliwość gry w barażach mają cztery punkty straty. Przed nimi jeszcze trzy potyczki i każdą właściwie powinni wygrać.

Podtrzymaliśmy nadzieje, nadal mamy matematyczne szanse na utrzymanie – mówi Marek Antoniuk, który wraz z Adamem Aleksandrowiczem prowadzi zespół. – Musimy jednak wygrać wszystko do końca.

Trener z Nysy Roman Palacz spodziewał się ciężkiego pojedynku. Zaznaczał, że jego podopieczni wcale nie są faworytem. – Trzeba pamiętać, że Hajnówka jest w bardzo trudnej sytuacji. Dla nich to spotkanie ma ogromne znaczenie – zapowiadał.

Jego słowa okazały się prorocze, na boisku toczyła się zażarta walka. Pierwszego seta wygrali gospodarze, bliscy zwycięstwa byli też w drugiej partii. Niestety, ta zakończyła się ich porażką do 24. Łatwo przegrali też kolejną odsłonę i wydawało się już, że zostaną bez punktów. W czwartej odsłonie pewnie pokonali jednak rywali do 17 i o wszystkim decydował piąty set. A w nim emocje sięgnęły zenitu. Goście odskoczyli co prawda na dwa „oczka” (10:8), ale Pronar szybko zniwelował stratę i wyszedł na prowadzenie 14:13. Skończył jednak dopiero siódmą piłkę meczową.

Emocje były w każdym z setów, nie tylko w piątym – opowiada Antoniuk. – Gdy przegrywaliśmy już 1:2, ręce nam zaczęły trochę drżeć, na szczęście potem to rywale spanikowali i możemy się cieszyć. Nie składamy broni do końca, chociaż czeka nas bardzo ciężkie zadanie.

Pronar Hajnówka – AZS Nysa 3:2

(25:21, 24:26, 22:25, 25:17, 20:18)

Składy:

Pronar: Alancewicz, Wójcik, Babińczuk, Gołębski, Kacperski, Woroniecki, Łyczko (libero) oraz Saczko, Iwaniuk, Zrajkowski.