Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: W Warszawie tie-break dla Politechniki

PLS: W Warszawie tie-break dla Politechniki

Aż pięciu setów potrzebowali siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej do pokonania Delecty Bydgoszcz. Beniaminek łapie drugi oddech i jeszcze może napsuć krwi faworytom.

Pierwszego seta rozpoczęli trzypunktowym prowadzeniem goście po skutecznych atakach (Kocik, Pieczonka, Janczak) i bloku Krzysztofa Janczaka na Antonie Kulikowskim. Nie czekając na dalszy rozwój wypadków trener Politechniki, Edward Skorek, wziął czas i po nim gospodarze zdołali doprowadzić do remisu 5:5. Od tego momentu Bydgoszczanie znowu zaczęli „uciekać” i na drugą przerwę techniczną schodzili prowadząc 16:10. Przy stanie 16:11 szkoleniowiec warszawskiej drużyny zmienił rozgrywającego – za Marcina Drabkowskiego wszedł Grzegorz Łomacz (który został już do końca spotkania) i od tego momentu Politechnika zaczęła odrabiać straty. Po asie serwisowym Radosława Rybaka dającym remis 16:16 trener przyjezdnej drużyny, Wiesław Popik, zdecydował się wziąć czas. Obie drużyny walczyły punkt za punkt aż do stanu 20:20, kiedy to Warszawiacy zdołali uzyskać przewagę, której już w tym secie nie oddali. Te partię na 25:22 zakończył atakiem ze środka Wojciech Jurkiewicz.

Początek drugiego seta Politechnika rozpoczęła dwupunktowym prowadzeniem 2:0 po błędach przeciwników, ale sama się błędów nie ustrzegła. Ponadto nie mogli sobie Warszawianie dać rady z atomowymi serwisami świetnie się dziś spisującego w tym elemencie Krzysztofa Kocika i dosyć szybko zrobiło się 5:2 dla Delecty. I podobnie jak w pierwszym secie, goście pomimo kilkupunktowego prowadzenia, nie utrzymali go do końca seta. Zbyt dużo punktów podarowali Politechnice za darmo i od stanu 11:11 obie drużyny szły łeb w łeb aż do remisu 22:22. Wtedy „Inżynierowie” zdołali zdobyć trzy punkty z rzędu (po zepsutej zagrywce Marcina Kocika, bloku Wieczorka i Rybaka na Pieczonce oraz kończącym seta ataku z przechodzącej Wieczorka) i zrobiło się 2:0 w całym meczu dla nich.

Trzeci set był bardzo wyrównany i żadna z drużyn nie była w stanie przegonić rywala o więcej niż dwa punkty. W bydgoskiej drużynie błyszczał w ataku Krzysztof Janczak, który w tej partii zdobył w tym elemencie 13 punktów. W warszawskiej drużynie wobec słabszej dyspozycji Radosława Rybaka atak był bardziej rozłożony, sporo punktów zdobył powracający po kontuzji Mark Siebeck, który wchodził na zmiany za Piotra Szulca. Końcówka tej części seta była chyba najbardziej emocjonującym fragmentem meczu i przesądziła o tym, że zamiast trzech, kibice w Warszawie byli świadkami pięciu setów. Mając bowiem dwie piłki meczowe przy stanie 24:22 Warszawianie nie potrafili ich wykorzystać. Bydgoszczanie nie zaprzepaścili szansy na utrzymanie się w grze i wygrali tego seta 30:28.

W czwartym secie po wyrównanym początku Delecta odskoczyła na cztery punkty i już do końca tej części spotkania utrzymywała przewagę. Gorąco zrobiło się w końcówce seta, kiedy po zepsutym serwisie Krzysztofa Janczaka i udanym ataku Marka Siebecka zrobiło się 20:21 dla Politechniki. Goście zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka wygrywając tego seta 25:23.

Od początku piątej, decydującej partii spotkania Warszawianie utrzymywali przewagę. Dokonywane przez Wiesława Popika roszady w składzie niewiele dały, gdyż warszawska drużyna po prostu grała lepiej. Przy stanie 12:10 w siatkę zaserwował Kocik, zaraz potem Radosław Rybak zablokował atak Rafała Matusiaka a mecz skończył blok Wieczorka i Kulikowskiego na Krzysztofie Janczaku. Tym samym Politechnika zrewanżowała się Delekcie za porażkę 3:0 w pierwszej rundzie.