Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal wywiózł z Wrocławia upragnione trzy punkty

PLS: Mostostal wywiózł z Wrocławia upragnione trzy punkty

Siatkarze Mostostalu Kędzierzyn-Koźle pokonali 3:1 wrocławską Gwardię inkasując trzy kolejne punkty w ligowej tabeli. W coraz trudniejszej sytuacji znajdują się wrocławianie.

Od samego początku było widać, że kędzierzynianie przyjechali do Wrocławia po zwycięstwo. Po ataku Bartosza Kurka i bloku Damiana Domonika na Janeczku było 2:0 dla Mostostalu. Bartosz Janeczek kończąc atak z kontry doprowadził jeszcze do remisu 3:3, ale gdy po pojedynczym bloku Nowaka na Martinie Sopko zespół z Kędzierzyna ponownie wyszedł na dwupunktowe prowadzenie 5:3 i zaczął podwyższać swój dorobek. Gdy kontrę wykorzystał Bakumovski i wspólnie za Marcinem Nowkiem zatrzymał Janeczka goście prowadzili już 9:4. Po nieskończonym ataku Domonika, kontrę wykorzystał Janeczek a Kurek zaatakował w aut. Pozwoliło to gospodarzom zmniejszyć przewagę gości do dwóch punktów. Gdy sędzia odgwizduje rozgrywającemu kędzierzyńskiej drużyny podwójną piłkę Mostostal prowadzi już tylko jednym punktem 12:11. Gwardziści starali się dotrzymać kroku gościom. Skuteczne ataki Janeczka nie pozwoliły kędzierzynianom odskoczyć. Po ataku z przechodzącej piłki Domonika było 18:16 dla podopiecznych trenera Andrzeja Kubackiego a chwilę później po ataku Gromadowskiego w siatkę na tablicy wyników widniał remis 18:18. Kędzierzynianie ponownie odskakują na dwa punkty po pojedynczym bloku Domonika na Januszkiewiczu. Jednak podwójny blok Janeczka i Januszkiewicza na Bakumovskim pozwala doprowadzić do remisu 20:20. Od tego momentu wrocławski zespół nie zdobył już żadnego punktu, gdyż kędzierzynianie jak nakręceni dążyli do zwycięstwa w tej partii. Dwa podwójne bloki Bakumovskiego i Nowaka na Janeczku dały gościom piłkę setowa, a partię zakończyła podwójna piłka Marciniaka.

Druga partia była o wiele bardziej wyrównana niż pierwsza. Obydwie drużyny rozpoczęły skuteczną grą w bloku. Najpierw Martin Sopko zablokował Bakumovskiego, chwilę później przyjmujący kędzierzyńskiej drużyny ponownie napotyka na swojej drodze blok, tym razem Januszkiewicza i jego atak ląduje w polu przyjezdnych. Po bloku Domonika i Kurka naJaneczku Mostostal prowadził 7:6, a na pierwszą przerwę techniczną w tej partii drużyny schodziły po ataku z krótkiej Domonika, przy stanie 8:7 dla gości. Skuteczna kontra Janeczka i autowy atak Domonika pozwoliły wyjść Gwardii na dwupunktowe prowadzenie i tak naprawdę gospodarze nie oddali już inicjatywy. Gdy Janeczek podbija atak Kurka a kontrę wykorzystuje Sramek, który pojawił się na boisku w miejsce Martina Sopko zespoły schodzą na drugą przerwę techniczną przy prowadzeniu gospodarzy 16:14. Po przerwie gwardziści podwyższyli jeszcze prowadzenie. Po bloku Krupnika na Kurku i autowym ataku Gromadowskiego było już 18:14 dla Gwardii, a po skutecznej kontrze Sramka gospodarze prowadzili 20:15. Gdy Kurek pojedynczym blokiem zatrzymał Sramka Mostostal zdołał odrobić straty i przegrywał już tylko 20:17 i miał dużą okazję by straty te zmniejszyć jeszcze bardziej jednak Kurek, Domonik i Gromadowski swoje ataki posłali w aut. Nie pomógł już punkt Domonika, zdobyty bezpośrednio z zagrywki. Seta zakończył atak Janeczka, a Gwardia wygrała tą partię 25:22.

Bardzo dobrze trzecią odsłonę tego spotkania rozpoczął zespół gospodarzy. Po dwóch atakach Januszkiewicza i po jednym Martina Sopko Gwardia prowadziła 3:0. Po nieskończonym ataku Bakumovskiego kontrę wykorzystuje Janeczek, a chwilę później Ciesielski nie marnuje swojej szansy na atak z kontry i Gwardia prowadzi 8:4. Po przerwie technicznej gra zespołowi z Kędzierzyna nie kleiła się jeszcze bardziej. Mostostalowcy nie kończyli ataków, Krupnik blokuje Nowaka, a Sopko z Januszkiewiczem zatrzymują Gromadowskiego. Skuteczny kontratak Januszkiewicza podwyższył prowadzenie gospodarzy do stanu 12:5. Dwie skuteczne kontry młodego przyjmującego kędzierzyńskiej drużyny- Bartosza Kurka oraz pojedynczy blok Karzova na Januszkiewiczu pozwoliły zmniejszyć straty gości do stanu 9:12, a po trzech bardzo dobrych atakach z kontry Bakumovskiego oraz bloku Gromadowskiego na Janeczku to Mostostal prowadził 15:14. Należy tu podkreślić bardzo dobra postawę w polu zagrywki Bartosza Kurka. Późniejsze złe przyjęcie Kurka pozwoliło Maciejowi Krupnikowi na atak z przechodzącej, dzięki czemu Gwardia wyszła na prowadzenie 17:16. Dzięki skutecznej grze w bloku Bakumovskiego oraz kontrataku Gromadowskiego to Mostostal prowadził 18:17. Kędzierzynianie nie oddali już prowadzenia do końca partii. Gdy Bakumovski skończył skutecznym atakiem długą wymianę goście prowadzili 23:19. Było jasne, że podopieczni trenera Kubackiego nie dadzą już sobie wyrwać zwycięstwa w tym secie. Pojedynczy blok Karzova na Krupniku dał gościom piłkę setową. Partię zakończył autowym atakiem Sopko.

Dwa autowe ataki kędzierzynian na początku czwartego seta dały wrocławianom prowadzenie 3:1. Jednak już po chwili po autowym ataku Janeczka by remis 3:3. Skuteczna kontra Janeczka pozwoliła ponownie wyjść gospodarzom na dwupunktowe prowadzenie 6:4. Po autowej zagrywce Nowaka zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu Gwardii 8:6. Po przerwie Karzov skutecznie zatrzymuje Kurka a Januszkiewicz i Sramek atakują w aut i Mostostal wychodzi na prowadzenie 9:8. Po bloku Nowaka na Janeczku przewaga gości wzrosła do 13:11. Po kontrze Sramka oraz autowym ataku Gromadowskiego gwardzistom udało się dogonić przeciwników do stanu 18:18. Końcówka seta jak i później się okazało całego meczu należała do kędzierzynian, którzy na zakończenie spotkania poprawili grę w bloku. Najpierw Gromadowski zatrzymał Ciesielskiego, później punkt blokiem zdobył Nowak. Seta i całe spotkanie zakończyła kontra Gromadowskiego.

Gwardia Wrocław – Mostostal Kędzierzyn-Koźle 1:3

(20:25, 25:22, 19:25, 21:25)

Gwardia Wrocław: Dutkiewicz, Sopko, Krupnik, Janeczek, Ciesielski, Januszkiewicz oraz Szymczak (libero), Marciniak, Gulczyński, Sramek

Mostostal Kędzierzyn-Koźle: Kurek, Oczko, Bakumovski, Domonik, Nowak, Gromadowski, Mierzejewski (libero) oraz Zapletal, Karzow