Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariola Zenik: Teraz liga

Mariola Zenik: Teraz liga

- Nie widziałam Maszy, nie grała, nie wiem co się dzieje - mówiła Mariola Zenik po powrocie swego zespołu Zariecza Odincowo z Bałakowa, gdzie odniosła z koleżankami zwycięstwo nad AES. Jak się później okazało Maria Liktoras doznała kontuzji i przebywa w Polsce na rehabilitacji.

Całe Odincowo świętuje sukces swoich siatkarek w Pucharze Rosji. Mariola Zenik i jej koleżanki odniosły dwa zwycięstwa w turnieju Final Four. Zariecze po raz piąty zdobyło to trofeum.

Szczególnie ważne dla nas było wygranie z Dynamem – powiedziała Mariola Zenik. – Pokonanie tej drużyny, która w tym sezonie miała praktycznie monopol na zwycięstwa bardzo podniosło nasz prestiż. W finale dodatkowo zrewanżowałyśmy się CSKA za porażkę w lidze. Wówczas prowadziłyśmy 2:0 i przegrałyśmy 2:3. Z CSKA gra się bardzo ciężko. Zespół ten preferuje szybką siatkówkę. Zawodniczki praktycznie do perfekcji opanowały obijanie bloku, mało jest klasycznych zbić w ataku.Potem w hotelu był szampan i wylot do Bałakowa na wspomniany mecz. Zariecze teraz koncentruje się na superlidze. O mistrzostwo zagrają w play off cztery czołowe drużyny. Zespół z Odincowa chce zająć co najmniej 2-3 miejsce, żeby dopiero w finale trafić na Dynamo.

Na razie jestem obok konkursu na trenera reprezentacji – powiedziała Mariola Zenik. – Koncentruję się na lidze. Z Marco Bonittą nie współpracowałam. Nie wiem czy mnie powoła. Grać w reprezentacji oczywiście chcę.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved