Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta zatwierdzony przez Zarząd PZPS

Marco Bonitta zatwierdzony przez Zarząd PZPS

Włoch Marco Bonitta będzie trenował kadrę narodową Polski siatkarek. Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej oficjalnie namaścił Włocha na następcę Andrzeja Niemczyka.

Bonitta zaprezentował się bardzo dobrze. Imponował i koncepcją prowadzenia drużyny i znajomością polskiej siatkówi – mówi Mirosław Przedpełski, prezes PZPS. Przedpełski dodał, że ostateczną decyzję podejmie zarząd, ale trudno sobie wyobrazić, by wybrał innego trenera. – Prezydium związku zdecydowanie opowiada się właśnie za Bonittą – dodaje.

Marco Bonitta w 2002 roku zdobył z reprezentacją Włoch mistrzostwo świata. Ale potem rozstał się z tą drużyną w atmosferze skandalu. O jego zwolnienie wnioskowały zawodniczki, które zarzucały mu drakońskie metody prowadzenia drużyny i nazywały go katem. – Pytałem go o to – mówi Przedpełski. – Odpowiedział, że konflikt nie był tak ostry, a poza tym wiele się nauczył na błędach i teraz ich nie powtórzy.Zdaniem Przedpełskiego, zwolnienie to dodatkowy atut Bonitty. – Ma wiele do udowodnienia, przede wszystkim to, że jest dobrym trenerem – twierdzi prezes PZPS. Prezydium ujęła też ambicja trenera. – Kiedy rozmawialiśmy o premiach powiedział, że nie interesuje go nagroda za medal mistrzostw Europy, chce premii tylko za grę w ścisłym finale – mówił z uznaniem Przedpełski.

Kontrkandydatami Bonity do stanowiska trenera złotek byli jego rodak Alessandro Chappini oraz Kubańczyk Juan Jesus Diaz Marino. Oficjalną nominację na trenera kadry Bonitta otrzymał po zebraniu zarządu PZPS.

Marco Bonitta urzekł nas przede wszystkim charyzmą, sposobem bycia oraz celami, jakie stawia przed reprezentacją – powiedział tuż po posiedzeniu Zarządu Mirosław Przedpełski. – Jest to duża osobowość, człowiek, który wie, czego chce. Widać, że chce udowodnić całemu siatkarskiemu światu, że jest dobrym szkoleniowcem – dodał prezes Przedpełski.

To, co zaproponował Bonitta, styl pracy, możliwości jakie niesie ze sobą ta nominacja będzie świetną inwestycją w polską siatkówkę – dodał Marek Bykowski, członek Prezydium Zarządu PZPS, przewodniczący Komisji ds. Wyboru Trenera Reprezentacji Polski

Z ogromnym żalem dostrzegłem brak oferty polskiego szkoleniowca. Wydaje mi się, że polski zespół może poprowadzić tylko wybitna osobowość równa Andrzejowi Niemczykowi, a może nawet i większa. Tylko taki człowiek jest bowiem w stanie przekonać te dziewczyny do ciężkiej pracy – podsumował Andrzej Warych, szef wyszkolenia PZPS.

źródło: gazeta.pl, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved