Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Dorota Świeniewicz i Izabela Bełcik chwalą nowego trenera

Dorota Świeniewicz i Izabela Bełcik chwalą nowego trenera

Wszystko wskazuje na to, że Marco Bonitta zostanie dziś zatwierdzony na stanowisku trenera reprezentacji kobiet. - Wiele w swojej karierze osiągnął - mówi Dorota Świeniewicz.

Marco Bonitta wygrał konkurs ogłoszony przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Do ostatecznej rozgrywki zakwalifikowani zostali jeszcze jego rodak Alessandro Chiappini oraz Kubańczyk Juan Jesus Diaz Marino.

Wiele w swojej karierze trenerskiej osiągnął – powiedziała najlepsza siatkarka Europy w 2005 roku Dorota Świeniewicz. – Ma ogromną motywację do pracy i taką samą charyzmę.Dorota Świeniewicz nie obawia się twardych metod pracy Marco Bonitty. – Jak będzie potrzebna twarda ręka to na pewno ją zastosuje – powiedziała. – Styl pracy zależy od tego z jakimi ludźmi pracuje. Jego legendarny dryl wcale nie musi obowiązywać w Polsce.

Zdaniem Doroty Świeniewicz, która w 2006 roku zrezygnowała z gry w reprezentacji ze względu na ciążę, Marco Bonitta będzie potrafił stworzyć to co najważniejsze – znaleźć cel i wytłumaczyć zawodniczkom sens pracy. – W tym roku czeka nas wiele ważnych imprez. Reprezentacja musi zagrać dobrze. Nie ma czasu na eksperymenty. Na stanowisku trenera potrzebny był ktoś taki jak Marco Bonitta – uważa Dorota Świeniewicz.

W roli swojej asystentki Marco Bonitta widzi Magdalenę Śliwę, która obecnie gra w Wiśle Enionie Kraków – liderze I ligi. – Myślę, że Magda przydałaby się w kadrze w innej roli – rozgrywającej – powiedziała Dorota Świeniewicz. – Młodsze zawodniczki mogłyby się od niej dużo nauczyć.

Sama jest do dyspozycji nowego trenera. – Jak tylko mnie trener Bonitta powoła i moje rodzinne sprawy ułożą się dobrze, to jestem zainteresowana grą w reprezentacji – powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy.

Nowy trener, to nowe doświadczenie dla zawodniczek, które trafią do kadry i będą z nim współpracowały – powiedziała Izabela Bełcik, która po operacji przechodzi rehabilitację. – Marco Bonitta poza tym, że doprowadził włoski zespół do mistrzostwa świata, to pracował również w klubach Serie A, najsilniejszej ligi świata. Na pewno wiele nowego nauczy.

Izabela Bełcik przyjedzie „na kadrę” jak tylko otrzyma powołanie. – Osobiście nie miałam kontaktu z nowym trenerem reprezentacji – powiedziała. – Słyszałam, że jest wymagający, ma znakomity warsztat szkoleniowy oraz charyzmę, która jest potrzebna.

źródło: lsk.net.pl, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved