Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bełchatowski „Macieja”

Bełchatowski „Macieja”

Siatkarscy mistrzowie Polski znaleźli sposób na problemy dyscyplinarne, zdrowotne i gorszą formę Mariusza Wlazłego. Kiedy na boisku pojawia się Paweł Maciejewicz, BOT Skra Bełchatów wcale nie jest gorszym zespołem.

Wyjście „Maciei” w pierwszej szóstce na prestiżowy mecz z AZS PZU Olsztyn tak zaskoczyło rywali, że nie mogli się pozbierać przez całe spotkanie i przegrali gładko 0:3. Atakujący, którego trener Skry Daniel Castellani wprowadzał zwykle jako zmiennika Wlazłego, grał pewnie, bez kompleksów i był najlepszym zawodnikiem na boisku, zdobył 18 pkt.

Maciejewicz jest człowiekiem z cienia, choć gra w Skrze szósty sezon. Po raz pierwszy w ligowej karierze odebrał tytuł najlepszego gracza meczu, ale nie chce robić z tego wielkiego wydarzenia.Zagrałem w miarę dobrze – mówi skromnie. – To był dopiero mój pierwszy mecz w wyjściowym składzie, było nieźle, ale innym razem może być zupełnie inaczej.

Dzisiaj w Częstochowie Skra gra kolejny ciężki ligowy mecz z Wkręt-Metem. Czy Maciejewicz znowu zabłyśnie i zagrozi Wlazłemu?

Nie wydaje mi się, żebym mógł zabrać mu miejsce w szóstce – odpowiada „Macieja”. – Jeśli Mariusz dojdzie do formy i wyzdrowieje, to z pewnością wróci do podstawowego składu – ocenia skromnie.

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved