Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Władysław Pałaszewski: Trenerzy do spraw wielkich

Władysław Pałaszewski: Trenerzy do spraw wielkich

- Marco Bonita jest człowiekiem do tworzenia spraw wielkich - mówi nestor polskich trenerów Władysław Pałaszewski. - Takiego potrzebujemy. Do igrzysk w Pekinie nie mamy już wiele czasu. Zostały raptem dwa cykle szkoleniowie.

Myślę, że on zostanie następcą Andrzeja Niemczyka. Zresztą w opinii Wydziału Szkolenia zebrał najwięcej głosów.

Władysław Pałaszewski przypomniał, że polskie siatkarki są dwukrotnymi mistrzyniami Europy. – Tutaj należy zdjąć kapelusze przed Andrzejem Niemczykiem – powiedział. – Wielu naszych trenerów mówiło, a on tego dokonał.Władysław Pałaszewski z uwagą, ale i pewnym smutkiem śledził wydarzenia w kadrze mężczyzn. – Mariusz Wlazły popełnił błąd – powiedział. – Na pewno dostałby wolne na odpoczynek, gdyby zwrócił się bezpośrednio do trenera Lozano. Myślę, że Mariusz miał złych doradców.

Nasz znakomity szkoleniowiec przypomniał, że Raul Lozano już raz wykazał się ogromną konsekwencją i odwagą, wyrzucając przed mistrzostwami Europy w 2005 roku trzech graczy, w tym dwóch z podstawowego składu. – Wówczas mu powiedziałem, żeby nie myślał, że pod tym względem był pierwszy – wspomina Władysław Pałaszewski. – Hubert Wagner nie wahał się rozstać z wielkim bombardierem oraz wspaniałym czarodziejem siatkówki.

Władysław Pałaszewski podkreślił, że Raul Lozano realizuje wielki plan. Jego pierwsza część już została zrealizowana w mistrzostwach świata w Japonii. – Druga ma być zbudowana w Pekinie. On potrzebuje do tego grupy ludzi, którzy muszą wiedzieć czego chcą, którzy muszą podporządkować temu celowi. Takie zadania stawiają przed sobą wybitni trenerzy. Raul Lozano jest małym rycerzem o wielkim duchu. Mam nadzieję, że takim będzie Bonitta.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved