Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 22. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 22. kolejki I ligi mężczyzn

Miniony weekend w I lidze mężczyzn upłynął pod znakiem porażki lidera z Sosnowca w meczu z broniącą się przed spadkiem Bzurą Ozorków. Nie mniej ciekawie było w Poznaniu i Bielsku-Białej.

W Ozorkowie spodziewano się trzysetowego spotkania, bo tabela, wyniki spotkań i zdrowy rozsądek podpowiadały, że mecz będzie krótki. Zgodnie z przewidywaniami spotkanie zakończyło się w trzech partiach, ale chyba nikt się nie spodziewał, że to lider I ligi mężczyzn Płomień Sosnowiec zejdzie z parkietu pokonany. Sosnowiczanie zawiedli w każdym elemencie i mimo prób trenera Mirosława Zwieracza, który szukając poprawy gry, wpuścił na boisko wszystkich zawodników, „Kaziki” nie sprostały walczącej o utrzymane Bzurze.

Po porażce w Zduńskiej Woli, GTPS Gorzów musiał udowodnić swoim kibicom, że jednak umie zdobywać komplety punktów ze słabszymi przeciwnikami. Nie mogła nadarzyć się lepsza okazja niż spotkanie z SMS I PZPS Spała. Gorzowianie stanęli na wysokości zadania i bez żadnych problemów w nieco ponad godzinę rozbili młodzież ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Gładkie zwycięstwo cieszyć powinno gospodarzy tym bardziej, że zagrali oni bez czterech podstawowych zawodników, którzy leczą kontuzje.Ciekawy mecz obejrzeli kibice w Bełchatowie, gdzie rezerwy Skry podejmowały Energetyka Jaworzno. Dla jaworznian był to ważny mecz, w którym zwycięstwo pozwalałoby na utrzymanie kontaktu z pierwszą szóstką. Skrze z kolei z pewnością zależało aby Energetycy tego kontaktu nie utrzymali. Górą z tego pojedynku wyszli bełchatowianie, którzy wygrali mecz po czterech setach i zainkasowali komplet punktów, tradycyjnie niemal już zamieniając się w tabeli miejscami z Avią Świdnik. Czwarta pozycja Skry może nie utrzymać się długo, jako że pauzująca w tej kolejce Avia ma jeden mecz rozegrany mniej. Skra II Bełchatów pauzuje za dwa tygodnie…

W Poznaniu spotkały się drużyny, które nie są pewne jeszcze miejsca w barażach i szukają punktów w każdym meczu. Tym razem więcej oczek znalazł miejscowy Inotel, choć i SPS Zduńska Wola nie wyjeżdżała z Wielkopolski z pustymi rękami. Mimo porażki 2:3 z wyniku bardziej powinni cieszyć się goście, którzy przygrywali już 0:2, a w kolejnych dwóch setach gospodarze mając niemal wygrany mecz, podali SPS-owi zwycięstwo na srebrnej tacy. W tie-breaku lepsi jednak okazali się poznaniacy i to oni wygrali mecz.

Podziałem punktów skończyło się również spotkanie w Bielsku-Białej. Obie drużyny nie mogą narzekać na taki obrót sprawy. Joker Piła zdołał się podnieść po przegranym pierwszym secie i bardzo dobrej grze bielszczan, natomiast gospodarze jedynie pewnie po cichu liczyli na zdobycz punktową z czołową drużyną ligi. Gdyby BBTS wygrał ten mecz mógłby realnie myśleć o próbie wskoczenia do czołowej szóstki. W tym momencie jednak trudno rozważać taki obrót wydarzeń, tym bardziej że w następnej kolejce czeka bielszczan wycieczka do wicelidera z Nysy.

Wyniki 22. kolejki I ligi mężczyzn:

Bzura Ozorków – Płomień Sosnowiec 3:0

(28:26, 25:21, 25:22)

Więcej o meczu

GTPS Gorzów Wlkp. – SMS PZPS I Spała 3:0

(25:18, 25:23, 25:19)

Więcej o meczu

KPS Skra II Bełchatów – Energetyk Jaworzno 3:1

(25:15, 25:20, 22:25, 25:21)

Więcej o meczu

Inotel Poznań – SPS Zduńska Wola 3:2

(25:20, 25:16, 25:27, 23:25, 15:7)

Więcej o meczu

BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała – Joker Piła 2:3

(25:21, 27:29, 14:25, 25:17, 8:15)

Więcej o meczu

Pauzowała Avia Świdnik. Mecz Pronaru Parkiet Hajnówka z AZS Nysa został przełożony na 28.02.2007

Zobacz również:

Wyniki 22. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved