Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Rosji dla Dynama Moskwa

Puchar Rosji dla Dynama Moskwa

Nie było zaskoczenia w finale pucharu Rosji. Dynamo Moskwa w trzech setach pokonało zespół Fakieł Nowy Urengoj. Tym samym niezależnie od wyniku w Superlidze, Dinamo zagra w przyszłorocznej Lidze Mistrzów.

Dynamo po raz pierwszy w swojej historii wywalczyło puchar Rosji, który rozgrywany jest od 1993 roku. Wcześniej „niebiesko-biali”, jak nazywa się zawodników Dynamo trzykrotnie zdobywali puchar Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich w latach 1950, 1951 oraz 1952. Bohaterem finałowego spotkania był wybrany dzisiaj najlepszym siatkarzem Europy, roku 2006, Bułgar, Matej Kazijski. To on przy stanie 2:0 i 24:24 w trzeciej partii popisał się dwoma skutecznymi kontrami, dającymi Dynamo zwycięstwo w całym spotkaniu.

Generalnie rzecz biorąc był to dzień tego zawodnika, którego wybrano również MVP turnieju finałowego, który rozgrywany był w Odincowie. Najlepszym atakującym okazał się Aleksandr Wolkow, w bloku niepokonany był Aleksej Kuleszow a najlepszym rozgrywającym uznano Sergeja Grankina. W kategorii libero wybrano Marko Kloka z zespołu Fakieła.Dynamo Moskwa – Fakieł Nowy Urengoj 3:0

(25:18, 25:23, 26:24)

źródło: inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved