Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Mostostal znajdzie lidera?

PLS: Mostostal znajdzie lidera?

Kędzierzyńscy siatkarze po porażce z warszawską Politechniką zaczynają liczyć punkty potrzebne do awansu do play-off i pewnego utrzymania w PLS. Według kędzierzynian spokojne miejsce w ósemce da 16-17 punktów.

Mostostal po zdobyciu zaledwie jednego punktu z pojedynku z Warszawą ma ich tylko 11. Co gorsza, niespodziewanie punkty zdobyły zespoły będące za ich plecami: Radom i Bydgoszcz.

Niestety, sobotni pojedynek znów pokazał, że po kilku błędach właściwie cały zespół Mostostalu wpada w panikę i seriami traci punkty. Tak było w czwartym secie gdy gospodarze prowadzili już 16:9, by po serii błędów doprowadzić do nerwowej końcówki. – Trener wziął czas i zapytał, który z zawodników weźmie na siebie odpowiedzialność i skończy najbliższy atak. Nie było chętnych – mówi Kazimierz Pietrzyk, prezes Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle. – Bez lidera trudno wygrywać końcówki.O takiego lidera trudno, bowiem atakujący Marcel Gromadowski gra bardzo chimerycznie, świetne akcje przeplata fatalnymi błędami i to w decydujących momentach setów.

Dwaj – wydawało się – podstawowi przyjmujący: Konrad Małecki i Eugen Bakumovski nie są w stanie pomóc zespołowi, bo pierwszy jest kontuzjowany, a drugi przegrał najpierw miejsce w składzie z 20-letnim Jakubem Jaroszem, a teraz zastępuje go 19-letni Bartosz Kurek.

Obaj młodzi kędzierzynianie dobrze radzą sobie w ataku, ale nie od dziś wiadomo, że Jarosz słabiej przyjmuje, a Kurek właściwie został przekwalifikowany na atakującego, bo także ma kłopoty z przyjęciem. Stąd należy się spodziewać, że w najbliższym meczu znów w pierwszym składzie zobaczymy Bakumovskiego.

W środę Mostostal zagra we Wrocławiu z równie potrzebującą punktów do utrzymania Gwardią. W pierwszym meczu w Kędzierzynie triumfowała Gwardia. Jedyna nadzieja w tym, że podopieczni Andrzeja Kubackiego lepiej grają na wyjazdach.

Autor tekstu: Arkadiusz Kuglarz – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved