Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Matej Kazijski najlepszym siatkarzem Europy 2006

Matej Kazijski najlepszym siatkarzem Europy 2006

Reprezentant Bułgarii, nominowany podczas mistrzostw świata do nagrody MVP wybrany został najlepszym siatkarzem Europy roku 2006, ogłosiła federacja CEV. Matej Kazijski wraz z Bułgarią wywalczył w Japonii brązowy medal.

21-letni przyjmujący Dinama Moskwa w zeszłym roku nie tylko odebrał brązowy medal mistrzostw świata, zagrał w turnieju finałowym Ligi Światowej w Moskwie, ale wraz z Dinamem został mistrzem rosyjskiej superligi a także zagrał w final four Ligi Mistrzów.

Taką informację otrzymaliśmy od federacji europejskiej CEV – mówi ojciec Mateja, Ilijan Kazijski. – Syn jest niezwykle szczęśliwy z tego wyróżnienia, a ja jako ojciec jeszcze bardziej.

Ta nagroda jeszcze bardziej pokazuje coraz wyższy poziom bułgarskiej siatkówki. Wszyscy w Bułgarii jesteśmy niezwykle zadowoleni i myślimy, że Matej otrzymał ją zasłużenie. – dodał prezydent bułgarskiej federacji, Danczo Lozarow.

Nagroda zostanie wręczona zawodnikowi podczas final four Ligi Mistrzów w Moskwie. Dzisiaj w finale Pucharu Rosji Matej Kazijski wraz z Dinamem zagra przeciwko drużynie Fakiela Nowy Urengoj. Zwycięzca otrzyma 150 tyś. rubli a także będzie reprezentował Rosje w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

źródło: inf. własna, sportal.bg