Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Mógł być remis

II liga: Mógł być remis

Orion Sulechów dość łatwo wygrał sobotni mecz z Chrobrym Głogów. Wczoraj miejscowi fani spodziewali się powtórki, ale goście postawili twarde warunki.

-Chrobry lubi i umie z nami grać– ocenił szkoleniowiec Oriona Marek Szczepaniuk. I faktycznie, pierwszy pojedynek w Sulechowie rozpoczął się pod dyktando przyjezdnych. Chrobry odskoczył i dowiózł przewagę aż do końcówki partii. Dopiero przy stanie 21:23 miejscowi nieoczekiwanie zwarli szyki, wyrównali i zwyciężyli na przewagi.-Świetne zmiany dali Marcin Bilon i Grzegorz Petrus – powiedział Szczepaniuk.

W drugim secie Orion kontrolował sytuację, a kilka skutecznych ataków z rzędu spowodowało, że Chrobry musiał gonić. Nie zdążył i zanosiło się na łatwe zwycięstwo miejscowych. Ale wtedy do natarcia przystąpili goście, którzy wyczuli rozprężenie w szeregach rywali. Głogowianie wygrali trzecia partię, a w czwartej do stanu 20:20 walczyli punkt za punkt. W końcówce znów na najwyższe obroty wszedł jednak Petrus i zakończył mecz na korzyść Oriona.Dużo dramatyczniej było w niedzielę. Miejscowi prowadzili w pierwszej odsłonie 14:11, ale wtedy goście ruszyli do ataku. Zagrania Grzegorza Sosińskiego i Krzysztofa Lewickiego w połączeniu z błędami Oriona złożyły się na remis 16:16.Po chwili równowagi Chrobry zaczął odjazd, a decydującą piłkę między sulechowski blok i siatkę wcisnął Sosiński. Identyczny scenariusz powtórzył się w kolejnej odsłonie. Rywale szli równo do stanu 15:15. Wtedy atakujący Marcin Czajka popełnił błąd i prawie zerwał siatkę, a Jakub Janowiak uderzył w aut.

To był wiatr w żagke przyjezdnych, którzy nie oddali przewagi do końca. W trzeciej gospodarze postanowili zetrzeć plamę. Zaczął działać blok, w ataku prawie nie mylili się Jakub Pudzianowski oraz Dominik Sroga i po chwili było 22:9 dla Oriona. To był nokaut. Miejscowi poszli za ciosem, mimo większego oporu gości triumfowali także w czwartym secie i o wszystkim miał zadecydować tie break.

W decydującej partii od początku górą byli siatkarze z Sulechowa, a przyjezdnym nie wychodziło prawie nic i po ataku Lewickiego w siatkę przegrywali już 4:9. Po zmianie stron bliscy powodzenia miejscowi zaczęlisię mylić, a Chrobry próbował odrobić straty. Przy stanie 13:11 ciężar gry przejęli Bilon i Pudzianowski. Ich uderzenia doszły do celu i to Orion jest teraz bliższy pozostania w drugiej lidze.

Sobota:

Orion Sulechów – Chrobry Głogów 3:1

(25:24, 25:17, 20:25, 25:22 )

Składy zespołów:

Orion: M.Czajka, J.Janowiak, P.Myślicki, J.Pudzianowski, P.Haładus, B.Ruszkowski(libero) oraz G.Petrus, M.Bilon

Chrobry:M.Oczkowski, K.Lewicki, S.Berkowski, G.Sosiński, P.Buko, B.Dykta, M.Uderian-libero oraz M.Patykiewicz, Ł.Paśko, S.Hebda, A.Koszela

Niedziela:

Orion Sulechów – Chrobry Głogów 3:2

(23:25, 22:25, 25:12, 25:22, 15:11)

Składy zespołów:

Orion:M.Czajka, J.Janowiak, P.Myślicki, J.Pudzianowski, P.Haładus, B.Odwarzny(libero) oraz G.Petrus, M.Bilon

Chrobry: M.Oczkowski, K.Lewicki, S.Berkowski, G.Sosiński, P.Buko, B.Dykta, M.Uderian(libero) oraz M.Patykiewicz, Ł.Paśko, S.Hebda, A.Koszela

Stan rywalizacji play-off: 2-0

Zobacz również:

Tabela play-off gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: Gazeta Lubuska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved