Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Sensacja w Ozorkowie

I liga: Sensacja w Ozorkowie

Po wpadce w Zduńskiej Woli mówiono w Sosnowcu, że limit kompromitacji do końca sezonu został wyczerpany. Tymczasem Płomień w sobotę znowu niemile zaskoczył swoich kibiców.

Rezultat 0:3 z Bzurą Ozorków to lekki szok dla sympatyków siatkówki w Sosnowcu. Podopieczni Mirosława Zwieracza zachowali co prawda pozycję lidera, ale być może tylko do środy, kiedy to w zaległym meczu Hajnówka zmierzy się z Nysą.

Szkoleniowiec Płomienia po meczu wyjaśniał przyczyny porażki: – Z Bzurą nie zagraliśmy siatkówki. Męczyliśmy się strasznie, a najbardziej zawiedliśmy w ataku. Na tej pozycji wykazaliśmy się kompletnym brakiem myślenia. Zabrakło rozegrania piłki, zamiast rozegrania były wystawy. Tylko przyjęcie mieściło się w normie. Prowadziliśmy w każdym secie i przegrywaliśmy końcówki, a przecież powinno być odwrotnie. Brak woli walki, brak koncentracji, brak myślenia. Prawda jest taka, że zlekceważyliśmy przeciwnika. W przeciwieństwie do nas, gospodarze zagrali z ogromną determinacją, każdy zdobyty punkt napędzał ich do zdobycia kolejnych punktów. Zmiany nie pomagały, wpuściłem na parkiet wszystkich, bez skutku.

Nie znajdzie Pan niczego na usprawiedliwienie swojego zespołu?

Nie znajdę. To, ze pojechaliśmy w sobotę do Ozorkowa mogło mieć tylko niewielki wpływ na koncentrację. Tylko Rafał Legień i Jakub Łomacz trochę pograli. W ostatnich czterech meczach nie możemy już zawieść, powinniśmy wygrać je bez straty seta.

Bzura Ozorków – Płomień Sosnowiec 3:0

(28:26, 25:21, 25:22)

Składy:

Bzura: Sadecki, Pietrzak, Parkitny, Domagała, Grabarczyk, Krypel (libero) oraz Sęk, Prawda, Janiak, Antosiak, Wójcik, Kałużny