Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Osłabiona Nysa gra z outsiderem

I liga: Osłabiona Nysa gra z outsiderem

Siatkarze z Nysy zmierzą się w środę w Hajnówce z Pronarem OSiR. Choć w tabeli oba zespoły dzieli przepaść, trener Roman Palacz przestrzega przed lekceważeniem przeciwników.

Tym bardziej że akademicy jadą na Podlasie osłabieni.

W pojedynku wicelidera z przedostatnim zespołem tabeli zdecydowanym faworytem wydaje się zespół z Nysy. Choć akademicy mają dwa i pół raza więcej punktów ligowych, a w pierwszym spotkaniu wygrali 3:0, szkoleniowiec jest jednak ostrożny. – Trzeba pamiętać, że Hajnówka jest w bardzo trudnej sytuacji. Dla nich to spotkanie ma ogromne znaczenie, a porażka może spowodować ich spadek do II ligi. Mecz będzie więc bardzo ciężki – stwierdza Palacz.Pojedynek miał pierwotnie odbyć się w sobotę, ale z powodu chorób w jego zespole został przełożony na środę. – Na szczęście Hajnówka zgodziła się na inny termin i choć zawodnicy nadal nie są w pełni zdrowia, musimy grać. Wziąłem dziesięciu siatkarzy, nie pojechali najbardziej chorzy Marcin Kozioł i Damian Grabolus – informuje szkoleniowiec.

O tym, że w I lidze nie powinno się lekceważyć przeciwników, świadczyć może także sobotnia porażka lidera Płomienia Sosnowiec z przedostatnim zespołem w tabeli Bzurą Ozorków 0:3. Dzięki temu rozstrzygnięciu przed nysanami pojawiła się szansa na zrównanie się punktami z sosnowiczanami. Warunkiem jest jednak zwycięstwo za trzy punkty, a wówczas oba zespoły dzielić będzie tylko różnica dwóch lub trzech setów. – Zdajemy sobie z tego sprawę, ale na razie skupiamy się tylko i wyłącznie na najbliższym spotkaniu. Poza tym do końca pozostaną i tak jeszcze cztery kolejki, więc wszystko może się zdarzyć – kończy trener.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved