Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Energa Gedania w finale mistrzostw Polski kadetek

Energa Gedania w finale mistrzostw Polski kadetek

Joanna Wołosz była najlepszą zawodniczką, Aleksandra Pasznik nie miała sobie równych na rozegraniu, a Maja Tokarska zdobyła prymat wśród środkowych. Siatkarki Energi Gedania 1. miejsce na turnieju półfinałowym MP kadetek w Proszowicach okrasiły trzema wyróżnieniami.

W Proszowicach cztery drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w turnieju półfinałowym. Energa Gedania zanotowała komplet zwycięstw. Poniżej przedstawiamy relacje o każdym występie gedanistek skreśloną piórem trenera Grzegorza Wróbla.

AZS UMCS TPS Lublin 3:0Rywalki rozpoczęły od prowadzenia 3:1, ale szybko przejęliśmy inicjatywę. Wynik był sprawą otwartą do wyniku 20:18. W drugim secie od rezultatu 20:20 zdobyliśmy 5 punktów z rzędu, a pierwszoplanowymi zawodniczkami były wówczas Tamara Kaliszuk i Ola Szymańska. W trzecim secie od razu przy zagrywce Joasi Wołosz zdobyliśmy 3 punkty, co zniechęciło ostatecznie lublinianki do walki. To, że zdobyły w tej partii aż 15 punktów, to przede wszystkim wina… naszych błędów.

As Myszków 3:0

Dokonałem zmiany w podstawowym składzie. Miejsce Dari Bąkowskiej zajęła Karolina Czaja. Jak na pierwszy występ w tak ważnej imprezie, zagrała bardzo dobrze, zwłaszcza w przyjęciu i obronie. A Darię chciałem oszczędzić na ostatni mecz, bo odczuwa jeszcze skutki skręcenia stawu skokowego.

Pierwszy set wygraliśmy gładko. W drugim walka trwała aż na przewagi. Przy 24:24 Majka Tokarska zaatakowała ze środka po bloku w aut , a chwilę potem skaczące do bloku zawodniczki z Myszkowa dotknęły siatki. W trzecim secie grające dobrze w przyjęciu i ataku przeciwniczki objęły prowadzenie 16:12, ale po chwili było już po 20. W końcówce rywalki popełniły dwa błędy i skutecznie ze środka zaatakowała Ola Szymańska. Już wówczas zapewniliśmy sobie awans do turnieju finałowego.

Mecz obserwowali trenerzy reprezentacji Polski i to bardzo usztywniło niektóre zawodniczki, a zmobilizowały do gry uczennice SMS. Bardzo dobrze grały zarówno nasze Maja i Joasia, ale również siostry Wawrzyniak w drużynie Asa.

Pogoń Proszowice 3:1

Drużyna przeciwko gospodyniom wystąpiła bardzo skoncentrowana i z wielka wolą walki. W pierwszym secie przy zagrywce Joasi Wołosz zdobyliśmy 6 punktów (2 asy), następnie Maja Tokarska dołożyła 7 zagrywek (4 asy) i wygrywaliśmy 20:6. Seta zakończyliśmy zagrywkami Oli Pasznik. Tak więc nie było nawet całego przejścia, a w polu zagrywki udało się wystąpić jeszcze tylko Darii Bakowskiej, która zaserwowała 3 razy , a ściana bloku jaką utworzyły Maj i Ola zatrzymała gospodynie.

[q]W drugim secie walka trwała do stanu po 18 i wówczas przydarzył nam się przestój, który kosztował nas przegranie seta. Rozzłoszczone dziewczyny zaczęły następnego seta od prowadzenia 15:7, ale drugi w tym meczu przestój kosztował nas 8 punktów. Następnie to my zdobyliśmy 4 punkty z rzędu, rywalki od powiedziały tym samym. Sala zamieniła się w wielki kocioł. Kibice zwietrzyli możliwość wygranej gospodyń. Doświadczenie gedanistek pozwoliło w końcówce poprawić grę w obronie, a dwa kontrataki na punkty zamieniła Asia

Wołosz.[/q]

Prawie bezbłędna gra w obronie naszej drużyny, sprawiła, że czwarty set był pod naszą dominacją. Zmusiliśmy przeciwniczki do popełniania błędów oraz oddawanie piłek za darmo, które atakami na punkty zamieniały: Tamara, Maja, Joasia, Daria i Ola Szymańska.

Energa Gedania: Maja Tokarska (punkty zdobywane w poszczególnych meczach 7,15,20), Joanna Wołosz (7,9,13), Tamara Kaliszuk (16,12,20), Daria Bąkowska (11,2,4), Aleksandra Pasznik (7,8,12), Aleksandra Szymańska (4,4,13), Małgorzata Łysiak (1,-,1) oraz Monika Kwiatkowska (libero), Karolina Czaja (2,8,1), Marcelina Dziedzińska, Marcelina Jabłońska, Karolina Biesik

Turniej finałowy odbędzie się w dniach od 14 do 18 marca. Gedanistki w grupie zmierzą się z: Olimpią Jawor, Zrywem Volley Iława i Wisła Kraków. Ponadto w zawodach wystąpią: Sparta Warszawa, MOSiR Mysłowice, Pogoń Proszowice i Nafta Piła.

Zobacz również:

Wyniki oraz tabela turnieju 1/2 finału MP kadetek w Proszowicach

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved