Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 12. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 12. kolejki PLS

Wiele niespodzianek przyniósł nam już ten sezon i wydawało się, że już nic bardziej zaskakującego się nie wydarzy. Jednak po tym weekendzie widać, że w PLS wszystko jest możliwe.

Z Pawłem Maciejewiczem na ataku oraz Danielem Lewisem na przyjęciu wyszli w sobotę na parkiet siatkarze Skry Bełchatów. Roszady w składzie okazały się idealnym rozwiązaniem, które pozwoliło bełchatowianom pokonać zespół PZU AZS Olsztyn 3:0. Gospodarze zrewanżowali się tym samym za porażkę z pierwszej części rundy zasadniczej. Podopieczni Ireneusza Mazura komplementowali po meczu przede wszystkim dyspozycję Pawła Maciejewicza, który świetnie zastąpił w tym meczu Mariusza Wlazłego.

Skra Bełchatów – PZU AZS Olsztyn 3:0

(25:19, 25:21, 25:21)

Więcej o meczu

Niemałą niespodziankę sprawili swoim kibicom siatkarze Jadaru Radom, który pokonali Jastrzębski Węgiel 3:2. Wprawdzie po trzech setach goście prowadzili 2:1, jednak wola walki i zacięcie pozwoliło radomianom na doprowadzenie do remisu. W tie-breaku gospodarze zagrali na naprawdę wysokim poziomie, dzięki czemu zwyciężyli 15:10 i cały mecz 3:2. Dzięki temu zajmują dosyć pewnie 8. miejsce w ligowej tabeli. – Takiej determinacji i woli walki dawno nie widziałem w swoim zespole – powiedział po tym spotkaniu Dariusz Luks.

Jadar Radom – Jastrzębski Węgiel 3:2

(25:22, 18:25, 19:25, 25:20, 15:10)

Zgodnie z oczekiwaniami bardzo ciekawie było w ten weekend w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie miejscowy Mostostal podejmował AZS Politechnikę Warszawską. Dla obu zespołów zdobycie punktów było bardzo ważne, dlatego ich podział był z tym przypadku najlepszy. Dzięki wygranej 3:2 Politechnika przeskoczyła w tabeli Mostostal i z kolejki na kolejkę oddala się od dolnej części tabeli. – To generalnie był dość dziwny mecz. – podsumował spotkanie trener akademików Edward Skorek.

Mostostal-Azoty – AZS Politechnika 2:3

(22:25, 25:21, 22:25, 25:21, 10:15)

Wygrana za trzy punkty Delecty Bydgoszcz z Wkręt-metem Domexem AZS Częstochowa to chyba największa niespodzianka tego weekendu. Po dwóch pierwszych setach, które były bardzo wyrównane, górą byli siatkarze z Bydgoszczy. Świetne spisał się nowy nabytek zespołu – Stanisław Pieczonka. W trzeciej partii dosyć wyraźnie zwyciężyli goście z Częstochowy, jednak był to tylko chwilowy zryw. W czwartym secie Delecta odpowiedziała równie skutecznie i tym samym wygrała cały mecz 3:1.

Delecta Bydgoszcz – AZS Częstochowa 3:1

(25:22, 25:23, 16:25, 25:16)

Zgodnie z oczekiwaniami rzeszowska Resovia pokonała Gwardię Wrocław 3:1 i utrzymuje się na 3. miejscu w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki. Po pierwszych dwóch setach był remis i wszyscy oczekiwali dalszej zaciętej walki. I tak właśnie było. Po długiej walce do samego końca rzeszowianie wygrali ostatecznie trzecią partię 26:24. Wyraźnie osłabiło to moralne gości, którzy praktycznie odpuścili walkę o doprowadzenie do piątego seta i ulegli gładko13:25.

Resovia Rzeszów – Gwardia Wrocław 3:1

(25:18, 20:25, 26:24, 25:13)