Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Marco Bonitta – ostatni z kandydatów na trenera seniorek

Marco Bonitta – ostatni z kandydatów na trenera seniorek

Jako ostatni z trzech kandydatów swoją wizję prowadzenia kadry miał możliwość przekazać władzom Polskiego Związku Piłki Siatkowej Marco Bonitta, były selekcjoner reprezentacji Włoch, z którą wywalczył mistrzostwo świata.

Włoch przyjechał do siedziby związku ze świetnie przygotowaną prezentacja multimedialną, w której przedstawił swoje pomysły dotyczące prowadzenia reprezentacji Polski seniorek.

Pierwszym etapem przygotowania, głównie mentalnego, będzie turniej w Montreux, istotne będzie również World Grand Prix, podczas którego chce walczyć o punkty w rankingu. Celem w tym roku będą mistrzostwa Europy, w których chciałby powalczyć o medal oraz Puchar Świata.Podobnie, jak Alessandro Chiappini u swego boku jako drugiego trenera Marco Bonitta widzi Magdalenę Śliwę, jednak pozostały sztab byłby mieszany polsko-włoski.

Miło mi to słyszeć – powiedziała Magdalena Śliwa. – Jednego z trenerów znam prywatnie, o drugim wiem jak o znakomitym trenerze i o obu mogę wypowiadać w samych superlatywach. Cały czas twierdzę, że szkoła włoska jest najlepsza w świecie.

Magdalena Śliwa nie mówi nie, ale podkreśla, że jeszcze za wcześnie na konkrety. – Cieszę się, że obaj Panowie widzą mnie w takiej roli. Widocznie pozostawiłam po sobie dobre wspomnienie we Włoszech, ale na razie mam obowiązki wobec swojego klubu. Butów siatkarskich też nie zamierzam na razie wieszać na kołku – powiedziała była reprezentantka Polski.

MARCO BONITTA

W 2001 r. z reprezentacją Włoch wywalczył drugie miejsce w mistrzostwach Europy w Bułgarii, zaś rok później wywalczył mistrzostwo świata. W 2003 roku zdobył V miejsce w WGP i V miejsce w ME. Rok później na IO w Atenach zdobył V miejsce zaś w WGP II miejsce. W 2005 wywalczył srebrny medal ME i II miejsce w WGP. W 2006 roku zdobył III miejsce w WGP.

źródło: inf. prasowa, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved