Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: AZS UAM Poznań – Morze Bałtyk – weekend na remis

II liga: AZS UAM Poznań – Morze Bałtyk – weekend na remis

Dotychczas po jednym zwycięstwie odnieśli siatkarze AZS UAM Poznań oraz Morza Bałtyk Szczecin w rozpoczętej w miniony weekend rundzie play-off o awans do I ligi.

W sobotę Morze łatwo pokonało poznaniaków w ich własnej sali. Natomiast w drugim meczu, jeszcze łatwiej zwyciężyli gospodarze.

W sezonie zasadniczym w obu spotkaniach górą byli akademicy, którzy zarówno w Poznaniu, jak i Rewalu pokonali Morze 3-1. Można to było uznawać za sporą niespodziankę, bowiem już przed sezonem wiadomo było, że szczecinianie po raz kolejny chcą awansować do I ligi. Sezon zasadniczy o mało co nie przekreślił planów szczecinian, którzy dopiero rzutem na taśmę awansowali z szóstego miejsca do fazy play-off. Dzięki temu, pomimo bardzo przeciętnej postawy, nie stracili jeszcze szans na uzyskanie wymarzonego wyniku, jakim byłby awans do wyższej klasy rozgrywkowej.Z kolei w poznańskim zespole, po bardzo udanym jak na beniaminka sezonie zapanował momentami duży optymizm. Zapały siatkarzy ostudzał grający trener Damian Lisiecki, który na konferencji prasowej, przed najważniejszymi meczami sezonu, powiedział że jego zespół jest jeszcze za mało doświadczony, aby mógł walczyć o awans do pierwszej ligi. Wiąże się to przede wszystkim z wahaniami formy, jaką prezentowali poznaniacy w rozegranych wcześniej meczach. Jak na potwierdzenie słów trenera, akademicy rozegrali w weekend dwa zupełnie różne spotkania.

W pierwszym spotkaniu AZS, poza wygranym na przewagi drugim setem, nie podjął zupełnie walki. Grał fatalnie w przyjęciu, co w konsekwencji uniemożliwiało poczynania w ataku. Z kolei szczecinianie czuli się w hali UAM-u, jak u siebie. Zagrywali mocno, precyzyjnie, często zdobywając punkty bezpośrednio z zagrywki. Brylował w tym Łukasz Cichosz, który chyba na długo zapamięta swoją serię serwisów w trzeciej partii. Wszedł na zagrywkę przy stanie 4-3 dla Morza, a opuścił ją dopiero przy wyniku 14:4! Morze zagrało bardzo dobrą siatkówkę i zasłużenie pokonało poznaniaków w pierwszym meczu play-off.

W drugim spotkaniu nastąpiła istotna zmiana w zespole gospodarzy. Grający trener Lisiecki zdecydował, że nie wystąpi w ogóle w niedzielnym meczu. W jego miejsce został przesunięty atakujący Wojciech Małka, a na pozycji atakującego w podstawowym składzie wyszedł Kamil Pikulski. Zmiana bardzo udana, bo jak się później okazało obaj zawodnicy byli najbardziej wyróżniającymi się postaciami w swoim zespole. I tak jak można było chwalić grę Morza sprzed kilkunastu godzin, a poznaniaków ganić, tak tym razem role zupełnie się odwróciły. AZS zagrał spotkanie na poziomie, który przystaje czołowemu zespołowi ligi. W każdym z trzech setów od początku uzyskiwał wysoką przewagę, którą spokojnie kontrolował przez cały przebieg meczu. Szczecinianie z kolei zagrali tak, jak AZS dzień wcześniej. Dużo błędów w zagrywce oraz odbiorze zupełnie nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł siatkarzom Morza.

Teraz rywalizacja pomiędzy zespołami przenosi się do Szczecina. I nadal trudno jest wytypować faworyta tej pary. Atut własnego boiska nie będzie odgrywał tutaj znaczącej roli, co dobitnie pokazały mecze w Poznaniu. Typowanie zwycięzców kolejnych meczów, można porównać do „wróżenia z fusów”. Przy tak dużych wahaniach w dyspozycji obu zespołów, wydaje się, że decydujące będzie to, kto szybciej uporządkuje pojawiający się od czasu do czasu bałagan w swoich szeregach.

Sobota:

AZS UAM Poznań – KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin 1:3

(16:25, 26:24, 15:25, 18:25)

Składy zespołów:

AZS Poznań: Lisiecki, Małka, Grabowski, Kramer, Wojnowski, Piszczyk, Iglewski (libero) oraz Karolkiewicz, Konieczny, Śmietana, Pikulski

Morze Bałtyk Szczecin: Gogol, Kolec, Paśnik, Wysocki, Sylla, Streich, Migdalski (libero) oraz Cichosz Ł., Kordaś

Niedziela:

AZS UAM Poznań – KS Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin 3:0

(25:17, 25:16, 25:21)

Składy zespołów:

AZS Poznań: Wojnowski, Małka, Kramer, Pikulski, Piszczyk, Grabowski, Iglewski (libero) oraz Karolkiewicz

Morze Bałtyk Szczecin: Gogol, Kolec, Paśnik, Cichosz Ł., Sylla, Streich, Migdalski (libero) oraz Kordaś

Stan rywalizacji play-off: 1-1

Zobacz również:

Tabela play-off gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved