Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Dariusz Jasiński sędzią Final Four Top Teams kobiet

Dariusz Jasiński sędzią Final Four Top Teams kobiet

Polski sędzia Dariusz Jasiński będzie sędziował podczas turnieju Final Four rozgrywek Top Teams Cup kobiet. Arbiter ma już na swoim koncie spotkania w Lidze Mistrzów, także mecze mistrzostw świata i Europy juniorów i kadetów.

Turniej z udziałem czterech najlepszych zespołów Europy rozegrany zostanie w dniach 10-11 marca w niemieckim Muenster. W półfinałach zmierzą się CSKA Moskwa ze Schweriner SC oraz holenderski PlatinaLonga Lichtenvoorde z hiszpańskim Grupo 2002 Murcia. Barw tego ostatniego zespołu, który jest faworytem turnieju bronią Agata Mróz i Małgorzata Glinka. Obok Dariusza Jasińskiego mecze sędziować będą Duńczyk, Włoch i Szwajcar.

Bydgoski arbiter ma już na swoim koncie kilkanaście spotkań w Lidze Mistrzów, także mecze mistrzostw świata i Europy juniorów i kadetów.W turnieju Final Four będę jednak po raz pierwszy i traktuję to jako spore wyróżnienie dla siebie i także polskich sędziów, bo rzadko byliśmy wybierani na tego typu turnieje. O tym, jakie mecze będę sędziował, dowiem się na miejscu. Przypuszczam, że może jedno jako pierwszy, a dwa jako drugi – mówi Dariusz Jasiński.

Przypomnijmy, że zespół z Holandii był rywalem bydgoskiego Centrostalu Focus Park w ubiegłorocznym Final Four w Moskwie, a CSKA wyeliminowało w tym roku Aluprof Bielsko-Biała. To zresztą było kuriozalne rozstrzygnięcie, bo po pierwszym meczu przegranym 2:3 polski zespół wygrał rewanż 3:1, ale zgodnie z nowym, bezsensownym przepisem (tylko w tych rozgrywkach), który stwierdzał, że jest remis 1-1 w meczach, musiał rozegrać dodatkowego seta, którego przegrał 19:25.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved