Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Daniel Castellani: Nie chcę być pośrednikiem

Daniel Castellani: Nie chcę być pośrednikiem

Trener siatkarzy BOT Skra Bełchatów Daniel Castellani doskonale zna i Mariusza Wlazłego, i Raula Lozano. W konflikcie pomiędzy nimi nie staje po żadnej ze stron, przyznaje jednak, że reguły wprowadzane przez jego rodaka z Argentyny zawsze były ostre.

Raul Lozano kontaktował się z panem w sprawie Mariusza Wlazłego?

Dzwonił kilka dni temu, pytał tylko, w jakiej formie fizycznej jest Mariusz. Wiadomo, że mam z nim do czynienia na co dzień podczas treningów i najlepiej wiem, jak się czuje. Zdaję sobie też sprawę, że podlega ostatnio sporemu stresowi.Lozano powiedział, że zawiesi Wlazłego?

Nie, o tym nie było mowy. Chcę jeszcze zadzwonić do Raula i dowiedzieć się, jakie ma plany wobec Mariusza. Ale nie mam najmniejszego zamiaru wpływać na jego decyzję.

Nie wystawił pan Wlazłego w szóstce na ważny mecz z liderem z Olsztyna. Zawodnik poprosił, żeby go oszczędzać?

Nie, to była moja decyzja. Ma ostatnio za dużo na głowie, potrzebna mu była zmiana. Sam Mariusz zawsze chciałby grać, nawet chory albo z jedną nogą.

Jest jakieś dobre wyjście z konfliktu Lozano – Wlazły?

Nie chcę być pośrednikiem, panowie powinni przede wszystkim porozmawiać ze sobą i znaleźć rozwiązanie. Spokojna rozmowa jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Nie mówię o negocjacjach, tylko o zwykłym omówieniu problemu.

Pan by zareagował tak samo jak Lozano?

Raul to doskonały szkoleniowiec, wiele razy to pokazywał i na pewno wie, co robi. Uznał, że to najlepsze rozwiązanie dla kadry.

Lozano kiedyś był pańskim trenerem. Zawsze tak ostro poczynał sobie z siatkarzami?

Współpracowaliśmy tylko przez rok, ale wszyscy wiedzą, że u Raula liczą się określone zasady postępowania – takie same dla wszystkich. Jeśli trzymasz się reguł, wszystko jest w porządku. Mariusz musi je akceptować.

Rozmawiał Marek Żochowski – Super Express

źródło: Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved