Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Cenne zwycięstwo rezerw Skry

Cenne zwycięstwo rezerw Skry

Rezerwy Skry Bełchatów praktycznie awansowały do fazy play-off I ligi. Bełchatowianie w meczu 22. kolejki ograli swojego najgroźniejszego rywala – Energetyk Jaworzno 3:1.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały z kolei tylko cztery kolejki, zatem jedynie kataklizm może odebrać Skrze pierwszą szóstkę. Niedzielne zwycięstwo nie należało jednak do typowych…

Takie otwarcie spotkania nie zdarza się często… Bełchatowianie już w szóstej wymianie spotkania stracili Mikołaja Sarneckiego, który nabawił się kontuzji. Z dobrym skutkiem zastąpił go jednak Maciej Bartodziejski, a Skra zaczęła odskakiwać swojemu przeciwnikowi. Po mocnych zagrywkach Dominika Witczaka bełchatowianie prowadzili już 8:3 i wydawało się, że tego seta będą już kontrolować. Gospodarzy straszyć zaczął jednak Krzysztof Szopa, który dzięki znakomitym zagrywkom zniwelował straty swojej drużyny do 1 punktu. Jak się później okazało był to ostatni zryw gości w tej partii. Dawid Gunia zablokował Michała Skrzypińskiego, a w taśmę zaatakował Michał Rzędzicki. Zrobiło się 12:8, po czym bełchatowianie zaczęli punktować rywala. Kilka kontr skończył Bartodziejski, po raz kolejny znakomicie w polu zagrywki zachował się Witczak, przewaga Skry II wynosiła już 8 punktów. W drużynie gospodarzy znakomicie grał Gunia, który był niemal bezbłędny w ataku ze środka. Skra ostatecznie pewnie wygrała tego seta 25:15.

Odsłona druga była najbardziej wyrównana. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt do stanu 18:18. W drużynie gości kapitalnie spisywał się Szopa, który dostawał większość piłek, zachowując przy tym bardzo dobrą skuteczność. Nie ustępował mu jednak Witczak, który z kolei mógł liczyć na większą pomoc ze strony kolegów z drużyny. To właśnie „brudny” as bełchatowskiego przełamał remisowy rezultat, by po chwili aut Marka Nowaka sprawił, że sytuacja przyjezdnych była mocno nieciekawa. Przy stanie 22:19 w antenkę zaatakował Szopa i przewaga Skry urosła do 4 punktów. Ci którzy myśleli, że w tym secie nie spotka już nas nic ciekawego srodze się pomylili. Przy stanie 23:20 sędzia nie pozwolił grać przyjezdnym po podbiciu piłki w obronie, od razu przyznając 24. punkt Skrze. Zbulwersowani przyjezdni ruszyli w stronę arbitra za co zostali ukarani żółtą kartką, kończącą partię.

Na tym jednak dziwne sytuacje się nie skończyły. Set trzeci od mocnego uderzenia zaczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie 0:4, by po chwili okazało się, że wszystkie punkty… zdobyli w złym ustawieniu. Sprawiło to, że wynik szybko zmienił się na 1:1 (zaliczono jedynie punkt zdobyty przy zagrywce Skry II). Od tego momentu wszystko na parkiecie zaczęło przebiegać normalnie. Wedle sprawiedliwości dziejowej goście szybko ponownie wyszli na prowadzenie. Piłkę w aut posłał Gunia, a kontrę skończył, wprowadzony na plac gry, Piotr Deszcz. Bełchatowianie co prawda próbowali dogonić rywali, jednak każde odrobienie strat kończyło się natychmiastowym „odjechaniem” Energetyka na trzy punkty. Mylić zaczął się Witczak, z kolei wśród gości Szopę zaczął aktywnie wspomagać środek. Podobnie było w końcówce, gdy 2 bloki na Szopie pozwoliły bełchatowianom doprowadzić do wynik 22:23, by ostatecznie dwa kolejne punkty padły łupem gości.

Set czwarty zaczął się od mocnego uderzenia Skry. Znakomicie grać zaczął Michał Błoński, a zablokowani zostali Deszcz i Jarosław Tepling. Było już 5:0 a Skra nie miała zamiaru pozwolić rywalowi na zbliżenie się do siebie. Goście zaczęli się denerwować, nie potrafiąc przyjąć prostych zagrywek. Miejscowi prowadzili już 14:7 i zapowiadało się na kolejny nokaut. Goście, głównie dzięki grze w bloku, zdołali co prawda zniwelować straty do 3 „oczek”(17:14), jednak na więcej nie było ich stać. W końcówce dobrze spisywał się Błoński, który nieco odciążył Witczaka, a Skra II ponownie odskoczyła na 5 punktów. Przyjezdni wybronili jeszcze 2 meczbole, przy ataku Bartodziejskiego byli jednak już bezradni.

KPS Skra II Bełchatów – Energetyk Jaworzno 3:1

(25:15, 25:20, 22:25, 25:21)

Skra II: Kaczmarek, Witczak, Sarnecki, Błoński, Kolanek, Gunia, Dłubała (L) oraz Bartodziejski, Skolimowski,

Energetyk: Antosik, Szopa, Nowak, Rzędzicki, Skrzypiński, Tepling, Jaszewski(L) oraz Kostecki, Golec, Pietryka