Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Alessandro Chiappini po rozmowach w PZPS

Alessandro Chiappini po rozmowach w PZPS

Dziś odbyła się rozmowa z drugim kandydatem na trenera kadry narodowej seniorek – Włochem Alessandro Chiappinim. - Jestem zadowolony z tego, że jestem w czołowej trójce. To dla mnie duży zaszczyt być tutaj - zaznaczył Chiappini.

Byłem bardzo spokojny, bo dobrze przygotowałem się do tej rozmowy. Przedstawiłem plany i założenia do igrzysk olimpijskich w Pekinie. Były również szczegółowe pytania dotyczące zawodniczek oraz omawialiśmy istotne problemy kadry. Jestem bardzo zadowolony z tego, że jestem w czołowej trójce i cokolwiek się stanie będzie to dla mnie pozytywnym doświadczeniem. To dla mnie wielki zaszczyt być tutaj. Oczywiście najważniejszy jest prestiż bycia pierwszym trenerem kadry, to jest najważniejsza nobilitacja, natomiast równie istotną kwestią są finanse, które pozwalają na spokojną pracę. Jeśli chodzi o sztab trenerski chciałbym go dobrać sam, bo to rola głównego trenera – podsumował dzisiejsze rozmowy Alessandro Chiappini.

Rolę drugiego trenera Chiappini powierzyłby Magdalenie Śliwie, byłej rozgrywającej reprezentacji Polski. – Ufam jej, wiem jak potrafi być zaangażowana w pracę. Pomogłaby mi też w komunikowaniu się z zespołem. Nie ukrywam jednak, że mój sztab oparłbym głównie o ludzi z mojego kraju, z którymi już wcześniej pracowałem – przyznał.Trener Chiappini zna bardzo dobrze nasze zawodniczki, ma dekoder i ogląda mecze LSK. Chciałby, aby w jego drużynie zagrały, m.in. takie zawodniczki jak Dorota Świeniewicz, Małgosia Glinka czy Agata Mróz. Jako drugiego trenera Chiappini widzi Magdalenę Śliwę, zaś pozostały sztab reprezentacji chciałby skompletować z Włochów. Musimy poznać koszty takiego przedsięwzięcia, by móc ostatecznie powziąć decyzję – dodał Mirosław Przedpełski, prezes PZPS.

O Magdalenie Śliwie ciepło wypowiada się także Marco Bonita. On również widzi w jej osobie swoją asystentkę.

Miło mi to słyszeć – powiedziała Magdalena Śliwa. – Pierwszego znam prywatnie, o drugim wiem jak o znakomitym trenerze i o obu mogę wypowiadać w samych superlatywach. Cały czas twierdzę, że szkoła włoska jest najlepsza w świecie.

Magdalena Śliwa nie mówi nie, ale podkreśla, że jeszcze za wcześnie na konkrety. – Cieszę się, że obaj Panowie widzą mnie w takiej roli. Widocznie pozostawiłam po sobie dobre wspomnienie we Włoszech, ale na razie mam obowiązki wobec swojego klubu. Butów siatkarskich też nie zamierzam na razie wiszać na kołku – powiedziała.

Alessandro Chiappini

Od 2005 roku do teraz prowadzi jako pierwszy trener Asystel Nowara, kobiecy zespół włoskiej Serie A, z którym zdobył Super Puchar, Puchar Top Teams w sezonie 2005/2006 i 2 miejsce w Super Pucharze w sezonie 2006/2007. Prowadził również inne żeńskie kluby włoskie, m.in. SIRIO DESPAR PERUGIA, PALLAVOLO MEDIA UMBRIA MARSCIANO, RADIO 105 FOPPAPEDRETTI BERGAMO, MEDINEX VOLLEY CALABRIA, grające we włoskiej serie A i B. W Calabrii pracował jako drugi trener z Giuseppe Cuccarinim. Z kolei w Perugii szlify trenerskie zdobywał u Massimo Barboliniego, który zaprosił go również do współpracy w przygotowaniu taktyki na mistrzostwa świata w Japonii. Uczestnik licznych kursów i konferencji trenerskich. Prowadził również grupy młodzieżowe.

źródło: inf. prasowa, lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved