Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Znamy finalistki MP kadetek

Znamy finalistki MP kadetek

Zakończyły się turnieje półfinałowe mistrzostw Polski kadetek. Do turnieju finałowego awansowały wszystkie drużyny, które były gospodarzami półfinałowych zmagań.

Faworytem w pierwszej grupie był zespół Energa Gedania Gdańsk, który nie miał sobie równych w weekendowych zmaganiach. Znakomita postawę zaprezentowały również gospodynie turnieju – MKS Pogoń Proszowice, które, ku uciesze miejscowych kibiców, awansowały do turnieju finałowego. Zespoły z Myszkowa i Lublina zakończyły tegoroczne rozgrywki na półfinałach.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP kadetek w ProszowicachTytułu sprzed roku nie obronią zawodniczki Gwardii Wrocław, które nie zachwyciły w turnieju organizowanym w stolicy Małopolski, schodząc z parkietu z zaledwie jedną wygraną. Pierwsze miejsce zajął, kolejny faworyt do medalu w tegorocznych rozgrywkach – zespół Nafty Piła, który w meczu o zwycięstwo w turnieju pokonał Wisłę Kraków.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP kadetek w Krakowie

Niebywały przebieg miał turniej organizowany w Warszawie. Tuż przed turniejem ze startu wycofał się zespół z Tomaszowa Mazowieckiego, wskutek czego na zakończenie turnieju każdy ze startujących zespołów miał na koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę (!). Najlepszy bilans setów miały gospodynie – Sparta Warszawa i to one awansowały do finałów z pierwszego miejsca. W turnieju finałowym zobaczymy również zawodniczki z Jawora.

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP kadetek w Warszawie

W grupie IV nie miały sobie równych młode zawodniczki Zryw Volley Iława. Walka o drugie miejsce toczyła się pomiędzy zespołami MOSiRu Mysłowice i Budowlanymi Toruń. Zwycięsko z tej potyczki wyszły reprezentantki Mysłowic i to je zobaczymy w tegorocznych finałach

Wyniki i tabela turnieju 1/2 finału MP kadetek w Iławie

Pięciodniowy turniej finałowy rozpocznie się 14 marca. Zespoły będą rywalizować w dwóch grupach, a następnie najlepsza czwórka turnieju będzie rywalizować o medale Mistrzostw Polski Kadetek.

Grupa A
1. MKS Zryw Volley Iława
2. KS Wisła Kraków
3. Energa Gedania Gdańsk
4. KS Olimpia Jawor

Grupa B
1. MUKS Sparta Warszawa
2. MKS Pogoń Proszowice
3. PTPS Nafta Piła
4. MOSiR Mysłowice

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved