Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Ryszard Bosek: Nie można być na szczególnych zasadach

Ryszard Bosek: Nie można być na szczególnych zasadach

- Jeżeli dziecko chce iść do kina, pyta ojca czy może, a przynajmniej powinno - mówi mistrz olimpijski i świata Ryszard Bosek, trener ekipy wicemistrza Polski, Jastrzębskiego Węgla. - Jak w rodzinie, tak i w każdej innej grupie zawsze muszą obowiązywać pewne zasady.

Jeden musi poprosić o zgodę na wyjście z domu, a drugi zaakceptować. W ten sposób jeden z najwybitniejszych polskich siatkarzy komentuje sytuację w polskiej kadrze, gdy Mariusz Wlazły oświadczył, że ze względu na przemęczenie nie może grać w Lidze Światowej. Trener Raul Lozano postanowił zawodnika wykluczyć z kadry do końca 2007 roku.

Najpierw trzeba było porozmawiać z trenerem, a potem udzielać wypowiedzi dla prasy – mówi Ryszard Bosek. – Mam w klubie kadrowiczów, uczestników mistrzostw świata i oni mają prawo czuć się przemęczeni. Poprzedni sezon był trudny, a ten zapowiada się jeszcze trudniejszy. Daję im odpocząć jak tylko trafia taka możliwość.Ryszard Bosek podkreśla, że dla niego bycie w kadrze było zawsze zaszczytem. Nie ma przymusu bycia w niej, tylko o tym trzeba jasno powiedzieć. Z grą w reprezentacji wiążą się pewne trudności, ale otrzymuje się też zaszczyty.

Trener Jastrzębskiego Węgla mówi, że słyszy już o wyliczaniu, kto ile miał wolnego w poprzednim roku. – W sporcie, a w grach zespołowych przede wszystkim nie można być na szczególnych warunkach – powiedział Ryszard Bosek. – Na razie Mariusz Wlazły nie ma stu procent skuteczności w ataku czy w bloku.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved