Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Królowej dla Grupo 2002 Murcia

Puchar Królowej dla Grupo 2002 Murcia

XXXII Turniej o Puchar Królowej, rozgrywany w San Sebastian, wygrał zespół Małgorzaty Glinki i Agaty Mróz, Grupo 2002 Murcia, pokonując w finale 3:0 Jamper Aguere.

Mecz finałowy był jednostronnym, trwającym 72 minuty widowiskiem, zdominowanym przez drużynę z Murcii. Tym razem najlepiej punktującą zawodniczką Grupo 2002 Murcia była Liubow Kilic – zdobywczyni 15 punktów. Nancy Metcalf zdobyła 11 punktów, a Agata Mróz i Annerys Vargas – po 10. Druga Polka w składzie Grupo – Małgorzata Glinka zaliczyła tym razem 8 „oczek”. Na uwagę zasługuje fakt znakomitej postawy Agaty Mróz pod siatką. Polka była w bloku nie do przejścia, zdobywając tym elementem gry aż 5 punktów. Świetnie spisała się także brazylijska rozgrywająca – Fernanda Venturini, która aż 4 razy ośmieszała rywalki punktowymi kiwkami. Dla Jamper Aguere najwięcej, bo 11 punktów, zdobyła Ivana Popović.

Finał Turnieju o Puchar Królowej:Grupo 2002 Murcia – Jamper Aguere 3:0

(25:21, 25:18, 25:19)

Przypomnijmy, że we wczorajszych półfinałach, Grupo 2002 Murcia pokonało 3:1 drużynę Mileny Rosner – Spar Tenerife Marichal, zaś Jamper Aguere niespodziewanie gładko uporał się w trzech setach z Albacete.

Wyniki meczów półfinałowych:

Jamper Aguere – CV Albacete 3:0

(25:17, 25:17, 25:22)

Grupo 2002 Murcia – Spar Tenerife Marichal 3:1

(25:16, 25:23, 22:25, 25:22)

Drużyna Grupo 2002 Murcia zdominowała tegoroczną edycję Pucharu Królowej. W półfinale pokonała ubiegłoroczne triumfatorki – Spar Tenerife Marichal. Finalistki ubiegłorocznego turnieju – Hotel Cantur, miały jeszcze mniej szczęścia, bo w tym roku odpadły już w ćwierćfinale.

Finał był już tylko formalnością – powiedziała Agata Mróz po zdobyciu przez jej zespół Grupo 2002 Murcia Pucharu Królowej. – Prawdziwa walka była w półfinale z drużyną Mileny Rosner. W Hiszpanii naprawdę liczą się dwa kluby – nasz i Teneryfa Mileny. Inne też walczą. Gra często opiera się na znakomitej obronie.

Agata Mróz, Małgorzata Glinka oraz ich koleżanki osiągnęły pierwszy cel postawiony przez kierownictwo klubu w tym sezonie. Następnym będzie Final Four Pucharu Top Teams. Turniej rozegrany zostanie za dwa tygodnie w Muenster.

Dwukrotna mistrzyni Europy bardzo sobie chwali pobyt w Hiszpanii. – Trafiłam do drużyny, gdzie naprawdę panuje świetna, miła atmosfera – powiedziała. – Czuję się tutaj znakomicie.

Jedną z zagranicznych koleżanek Polek jest Lubow Sokołowa, uważana przez wielu fachowców za najlepszą zawodniczkę ostatnich mistrzostw świata. – W niczym nie przypomina gwiazdy – powiedziała Agata Mróz. – Jest miłą, fajną koleżanką.

Agata Mróz uczy się języka hiszpańskiego, ale nie ma zbyt wielkiej motywacji. A wszystko przez angielski którym posługuje się i który zupełnie wystarcza do porozumiewania w klubie. Środkowa Grupo 2002 Murcia śledzi wydarzenia w polskiej siatkówce. Wie, że niedawno Mariola Zenik odniosła duży sukces w Rosji. Słyszała o znakomitej serii Asystelu we włoskiej ekstraklasie. Wie również, że w tym tygodniu ma być wybrany nowy trener reprezentacji. – Nie chcę wypowiadać na temat kandydatur – powiedziała. – Jest to decyzja PZPS. O swoich występach w kadrze też nie będę mówiła. Nie wiem jeszcze jak wszystko ułoży.

Zobacz również:

Półfinały Pucharu Królowej

źródło: inf. własna, lsk.net.pl, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved