Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Ważne zwycięstwo mieleckiej Stali

LSK: Ważne zwycięstwo mieleckiej Stali

Stal Mielec pokonała na własnym parkiecie Dialog Gwardię Wrocław 3:0 w ostatnim spotkaniu 13. kolejki LSK. To zwycięstwo pozwoliło mielczankom awansować na 7. miejsce w tabeli.

Pojedynek Stali z Gwardią nie przypominał ani przez moment meczu dwóch wyrównanych zespołów walczących o utrzymanie. Mielczanki ani przez moment bowiem nie pozwoliły gwardzistkom na wyrównaną walkę. Grały dobrze taktycznie i skutecznie, a wrocławianki były całkowicie pogubione.

Już początek meczu był bardzo dobry dla miejscowych, które szybko objęły prowadzenie 5:0 i 7:1. Chwila przestoju spowodowała jednak, że przyjezdne doszły Stal na dwa punkty (8:6). Kolejny zryw podopiecznych trenera Jacka Wiśniewskiego był jednak na tyle mocny, że na drugą przerwę techniczną gospodynie schodziły, prowadząc 16:8. Mielczanki mądrze zagrywały, a zawodniczki Gwardii popełniały całą masę prostych błędów i nie były w stanie odrobić już strat.

W drugiej partii gra się nieco wyrównała, szczególnie na początku seta. Po pierwszej przerwie technicznej miejscowe ruszyły jednak do przodu i z każdą piłką powiększały przewagę. Skuteczne kontry, w których brylowała Marta Łukaszewska, pozwoliły Stali na objęcie prowadzenie 16:11 i 22:13, a w chwilę później na wygranie drugiego seta. – Na pewno w dobrej grze pomógł nam obóz w Kielnarowej, na którym byłyśmy w tym tygodniu. Mogłyśmy odpocząć psychicznie i dobrze przygotować się do tego meczu – mówiła po meczu Łukaszewska.

Set trzeci to już właściwie formalność. Z każdą minutą gry mielczanki były coraz pewniejsze zwycięstwa, a ich przewaga systematycznie się powiększała (7:3, 16:8). Przyjezdne stać było jedynie na chwilowe zrywy, które jednak tego dnia nie wystarczyły na dobrze dysponowane siatkarki Stali. – Mielczanki znalazły dziś na nas sposób. Mój zespół nie mógł sobie z nimi poradzić. Jestem bardzo zdziwiony, że w ten sposób zagraliśmy, bo nic nie wskazywało na to, że będzie tak słabo – tłumaczył po spotkaniu trener przyjezdnych Rafał Błaszczyk.

To był pierwszy mecz, w którym od samego początku graliśmy tak, jak chcieliśmy. Zdobyliśmy bardzo ważne trzy punkty. Mam nadzieję, że w kolejnych meczach uda nam się to powtórzyć – cieszył się z kolei trener Wiśniewski. – Walczyłyśmy z Gwardią o sześć punktów. Na szczęście to nam udało się zwyciężyć – zakończyła szczęśliwa Łukaszewska.

Stal Mielec – Dialog Gwardia Wrocław 3:0

(25:19, 25:16, 25:21)

Składy:

Stal: Olczyk, Dązbłaż, Łukaszewska, A. Wilk, Skorupa, Waligóra oraz Ząbek (libero).

Gwardia: Mroczkowska, Gomułka, Rojkowa, Koprowska, Haładyn, Szkudlarek oraz Jagiełło (libero), Lubera, Krzos, Wiśniewska.