Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejne zwycięstwo Wisły Kraków

Kolejne zwycięstwo Wisły Kraków

Ci wszyscy, którzy bardzo liczyli na to, że zawodniczkom Skry uda się wygrać z liderem z Krakowa, zawiedli się. Wiślaczki pewnie zwyciężyły 3:1 i umocniły się na fotelu lidera.

W opinii większości kibiców był to najlepszy mecz krakowskiej drużyny w tym sezonie. Siatkarki Skry rozpoczęły spotkanie z animuszem i w pierwszych akcjach sprawiały wrażenie, tak jakby to one były liderkami ligi. Po serii błędów Wiślaczek, przy stanie 3:7 dla gości, trener Litwin poprosił o czas. Nie zdało się to na wiele. Wisła nadal popełniała wiele niewymuszonych błędów. Do tego bełchatowianki, w szczególności Katarzyna Romanów , dołożyły świetną zagrywkę. Gdy na tablicy widniał wynik 16:10 dla gości, i gdy wydawało się, że podopieczne trenera Litwina pogodziły się z przegraną, w polu zagrywki stanęła Magdalena Piątek . Zawodniczki Skry nie potrafiły poradzić sobie z jej zagrywką i kolejne cztery punkty zdobyła Wisła, tym samym zmniejszając przewagę rywalek do zaledwie dwóch punktów. W tym momencie chyba nie tylko zebrani kibice, ale i zawodniczki, uwierzyły, że tego seta można jeszcze wygrać. Zaniepokojony tym faktem trener Czaja poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Okazało się to być świetnym posunięciem, gdyż bełchatowianki pewnie zakończyły seta, pozwalając Wiślaczkom na zdobycie zaledwie 21 punktów.

Gdy w drugiej partii na tablicy widniał wynik 2:5 dla Skry, w hali przy Reymonta zapachniało sensacją. Na szczęście dla podopiecznych trenera Litwina, Magdalena Piątek miała swój dzień. Popisała się dwoma asami serwisowymi oraz dwoma bardzo efektownymi atakami. Bełchatwianki jednak nie odpuszczały i skrupulatnie wykorzystywały nieszczelny blok Wisły. Nadzieje na wygranie skutecznie wybiła zawodniczkom z Bełchatowa Karolina Surma , która swoją zagrywka uniemożliwiała Skrze przeprowadzenie akcji. Efektownie partie zakończyła atakiem ze środka Katarzyna Mróz .

Dzięki bardzo dobrym zagrywkom Magdaleny Śliwy , Wisła już na początku zdobyła pięciopunktową przewagę, która przez ponad pół seta utrzymywała. Gdy wydawało się, że Skra oddała seta, rozgrywając bełchatowianek, Małgorzata Jeromin , świetnymi zagrywkami doprowadziła ze stanu 16:12 do 16:17. Dzięki temu kibice mieli okazje być świadkami zaciętej końcówki. Walkę nerwów lepiej wytrzymały krakowianki, które wygrały 25:22.

Set czwarty w wykonaniu Wiślaczek bez wątpienia mógłby być pokazywany młodym adeptom siatkówki jako przykład skutecznej gry. W tej partii próżno szukać zawodniczki, przy zagrywce której przyjmujące Skry mogłyby mieć chwilę wytchnienia. W ataku i bloku niemal nieomylna był Katarzyna Mróz, w obronie szalała Monika Targosz. Bełchatowianki nie były wstanie przeciwstawić się gospodyniom i zasłużenie przegrały czwartego seta, a tym samym całe spotkanie.

Pomimo porażki zespołu, na pochwałę w drużynie Skry zasługuje Katarzyna Jarczewska , która błyszczała w ataku oraz rozgrywająca Małgorzata Jeromin.

Dzięki wygranej, Wisła Kraków umocniła się na prowadzeniu, tym samym sprawiając miły prezent urodzinowy trenerowi. – Wydaje mi się, że te mecze u siebie są po prostu cięższe. Przychodzą kibice, przychodzą nasze rodziny i to na pewno wywiera na nas presję. Wydaje mi się, że będzie dobrze. Forma wzrasta i dotrwamy do końca ligi, a później zaczniemy przygotowania do play-off . – powiedziała po meczu Karolina Surma , jedna z najlepszych zawodniczek Wisły.

Wisła Enion Kraków – Skra Bełchatów 3:1

(21:25; 25:21; 25:22; 25:16)

Składy :

Wisła : Śliwa, Piątek, Surma, Olszewska, Mróz, Sikora, Targosz(l)- Żochowska, Kolendowska, Wojcieska, Barbaszewska, Przybyło

Skra : Sikora, Jeromin, Matusova, Romanów, Jarczewska, Rajkowska, Dudek(l) – Szulc, Zagojska, Stasiak