Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Dwie wygrane Ślepska

II liga: Dwie wygrane Ślepska

Siatkarze Ślepska Augustów zbliżyli się do pozostania w gronie II-ligowców. Podczas weekendu dwukrotnie pokonali Gwardię Szczytno. Augustowianie rundę zasadniczą zakończyli na 8. miejscu.

Dlatego o przedłużenie swojej krótkiej jak na razie przygody z II ligą walczą w barażach. Na początek muszą trzykrotnie pokonać zespól ze Szczytna. Jak na razie plan ten wykonują dość dobrze. W sobotę w sali w Raczkach (gdzie podejmują swoich rywali) wygrali 3:2, a wczoraj – już gładko 3:0.

W pierwszym spotkaniu to nie przeciwnicy zagrali rewelacyjnie, ale my słabiej niż ostatnio i stąd tak wyrównany przebieg – wyjaśnia Antoni Kolasiński, trener Ślepska. – Szkoda przede wszystkim czwartego seta, bo w nim momentalnie rywale odskoczyli na cztery punkty i nie zdołaliśmy ich doścignąć. W drugim meczu nasza przewaga była już niepodważalna. Tylko w pierwszym secie była wyrównana.

Kolejny mecz (ewentualnie dwa mecze) z Gwardią augustowianie zagrają za dwa tygodnie na wyjeździe. Potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa, by awansować do dalszej rywalizacji o utrzymanie.

Później zmierzymy się z którymś z zespołów z III ligi, ale z kim, jeszcze sami nie wiemy – mówi Kolasiński. – Na razie musimy wyeliminować Gwardię i to jest najważniejsze.

Ślepsk Augustów – Gwardia Szczytno 3:2

(21:25, 25:10, 25:18, 23:25, 15:11)

Ślepsk Augustów – Gwardia Szczytno 3:0

(25:16, 25:11, 25:12)

stan play-off: 2:0 dla Ślepska

Składy:

Ślepsk: Szlejter, Gij, Augustynowicz, Rudzewicz, Netter, Bugieda, Stach (libero) oraz Wróblewski, Godlewski.