Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Dwa oblicza akademiczek

II liga: Dwa oblicza akademiczek

II-ligowy zespół AZS-u Politechnika Radomska nie wykorzystał atutu własnego parkietu i po dwóch meczach fazy play-off remisuje z Szóstką Biłgoraj 1:1.

W przeciągu kilkunastu godzin podopieczne Rafała Skórnickiego zaprezentowały niewyobrażalną huśtawkę formy. Sobotnia konfrontacja, z wyjątkiem wyrównanego początku pierwszego seta, toczyła się pod ich dyktando. Konsekwentna realizacja założeń taktycznych sprawiła, że radomianki dość łatwo zwyciężyły spotkanie do 20, 17 i 20.

Nadzieja na równie przekonywującą wygraną w niedzielę tliła się do wyniku 18:15 w pierwszej odsłonie. Potem bowiem w jednym ustawieniu Politechnika straciła dziewięć punktów, a po dwóch obronionych setbolach musiała uznać wyższość przeciwniczek. Uskrzydlone zwycięstwem juniorki wyśmienicie zaczęły kolejną odsłonę. Wygrywały już 10:2, 16:10 i 19:13, ale AZS mozolnie odrabiał straty i zdołał doprowadzić do stanu po 21. Końcówka należała jednak do przyjezdnych, które zwyciężyły partię do 23. Ich przewaga, zwłaszcza w ataku, nie podlegała dyskusji w czasie łatwo wygranego trzeciego seta.

W tej fazie rozgrywek zespoły grają do trzech zwycięstw. Dwa kolejne mecze pomiędzy Politechniką i Szóstką odbędą się 10 i 11 marca w Biłgoraju. – A tam wygrać będzie niezwykle trudno, bo większą determinację i wolę walki wykazują rywalki. Także w przeciwieństwie do moich zawodniczek gra w siatkówkę, co było widać w Radomiu, sprawia im ogromną radość – podsumował trener Rafał Skórnicki.

AZS Politechnika Radomska – Szóstka Biłgoraj 3:0

(25:20, 25:17, 25:20)

AZS Politechnika Radomska – Szóstka Biłgoraj 0:3

(20:25, 23:25, 19:25)

Stan play-off: 1:1

Składy:

AZS: Kamińska, Jaroszek, Lachowska, J. Majkusiak, Gościcka, Kucharska, Dobosz (libero) oraz w niedzielę: A. Majkusiak, Januszewska, Pawłowska.