Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: powtórka ze Szczecina

I liga: powtórka ze Szczecina

Tak jak przed tygodniem w spotkaniu z Piastem zespół AZS KSZO Ostrowiec był tłem dla rywalek. Przed własną publicznością przegrał gładko z wiceliderkami z Dąbrowy Górniczej.

Tylko w pierwszej partii gospodynie próbowały przeciwstawić się wyżej notowanym przeciwniczkom. Choć AZS KSZO przegrywał już 11:5, potrafił doprowadzić do remisu w końcówce po 19, a potem obronić nawet dwie piłki meczowe. Druga partia przebiegała już całkowicie pod dyktando Dąbrowy – ze stanu 12:5 goście wyprowadzili na 21:10. Najlepsze otwarcie ostrowczanki miały w trzecim secie – długo nie pozwalając podopiecznym Waldemara Kawki odskoczyć (9:10 i 12:15). Wtedy gospodynie skutecznie zniechęciła dobrą zagrywką Andrea Pavelkowa, wypracowując wiceliderkom znaczną przewagę – 24:16.

W następnej serii zespół Jarosława Bodysa , który wypadł poza miejsca gwarantujące udział w play-offie, zagrają na wyjeździe z zamykającym tabelę Startem Łódź.

AZS KSZO Ostrowiec – MMKS Dąbrowa Górnicza 0:3

(23:25, 12:25, 18:25)

Składy:

AZS KSZO: Maj, Kosiorowska, Buzała, Walawender, Świerszcz, Bednarek, Kosiarska (libero) oraz Brożek, Nadziałek.

Jarosław Bodys (AZS KSZO Ostrowiec Św.): Mecz wyglądał tak jak wyglądał, bardzo podobnie do meczu ostatniego z Piasta, czyli też zagrany w zasadzie nie wiem czy bez walki, ale tak troszkę z niewiarą w to co się dzieje na boisku, z niewiarą w to, ze można wygrać. Bardzo dużo naszych błędów i to prostych. W zasadzie były takie momenty kiedy Dąbrowa właściwie tylko podawała na naszą stronę, a my resztę sami psuliśmy. Na pewno zespół przechodzi teraz jakiś kryzys. Podejrzewam, że nie jest to kwestia motoryki, ale jest tutaj duży problem, jeśli chodzi o psychikę dziewczyn. Sądzę, że nie chodzi jedynie o to co się dzieje na treningach, ale ma w tej chwili odzwierciedlenie na meczach to, co się dzieje z samym klubem jako klubem. Przyznam, że sytuacja jest bardzo ciężka i mimo wielu obietnic ze strony miasta, do dnia dzisiejszego nic się specjalnie nie wydarzyło, jeżeli chodzi o pomoc, o której mówimy. Mogę powiedzieć, że w dniu dzisiejszym – a mamy 24 luty – dziewczyny nie mają jeszcze pensji styczniowych, co dla wielu z nich oznacza problemy mieszkaniowe, bo część wynajmuje tutaj mieszkania. Sądzę, ze z taką głową takich meczy wygrać nie można. Dąbrowa nie zagrała dzisiaj nic specjalnego. W momencie, kiedy nie popełnialiśmy błędów widać było, że można grać punkt za punkt. Taki był przynajmniej początek i połowa pierwszego seta. Była nawet taka chwila, że mogliśmy tego pierwszego seta wygrać, natomiast w secie drugim zespół z Ostrowca się rozpadł, zupełnie zniknęła koncepcja grania, a to co grały pojedyncze zawodniczki nie, wystarczyło. Ale tak jak mówię – moim zdaniem to nie jest w tej chwili kwestia przygotowanie technicznego i motorycznego. Po prostu większość z nich ma teraz głowę zajętą czymś zupełnie innym.