Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Podział punktów

I liga: Podział punktów

W rozegranym w sobotę w Poznaniu pojedynku pomiędzy beniaminkami I ligi zwycięstwo odnieśli siatkarze miejscowego Inotelu, pokonując zespół SPS-u ze Zduńskiej Woli 3:2.

W pierwszych dwóch setach Inotel wyraźnie dominował nad siatkarzami SPS- u, pewnie pokonując swoich rywali. Problemy rozpoczęły się w trzeciej partii, gdy przy stanie 24:22 dla gospodarzy nieudanie atakował Tomasz Sokołowski. Trzecią odsłonę podopieczni trenera Marka Jankowiaka przegrali na własne życzenie 25:27, w czwartej partii – mając prowadzenie 21:19 – nie potrafili utrzymać go do końca i przegrali seta 23:25. Tie-break to ponownie dominacja zespołu z Poznania, wyraźnie podrażnionego obrotem sytuacji, i wygrana 15:7.

Niestety po raz kolejny straciliśmy punkt przez własne głupie błędy. Drużyna od końca trzeciego seta zagrała fatalnie. Jeśli myślimy o spokojnym utrzymaniu się nie możemy tak grać. Przed nami mecz na trudnym obiekcie w Spale, który musimy wygrać 3:0 – powiedział po tym spotkaniu rzecznik Inotelu, Tomasz Woźniak.

Inotel Poznań – SPS Zduńska Wola 3:2

(25:20, 25:16, 25:27, 23:25, 15:7)

Składy:

Inotel: Łukasz Staniewski, Mariusz Kuczko, Tomasz Sokołowski, Daniel Dwernicki, Paweł Łojewski, Artur Kulikowski, Michał Dębiec (libero) oraz Maciej Grygier, Piotr Brojek, Adam Józefczak.

SPS: Piotr Kempisty, Maciej Korzysz, Dominik Zalewski, Bartłomiej Matejczyk, Jakub Chodecki, Piotr Pierzchalski, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Krzysztof Kusztelak, Rafał Hendel, Michał Łukaszczyk.