Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wlazły wykluczony z kadry?

Wlazły wykluczony z kadry?

Wczoraj Raul Lozano wysłał pismo do związku, w którym informuje o powodach wykluczenia z kadry Mariusza Wlazłego aż do końca 2007 roku – pisze PS. Oficjalny komunikat PZPS poda w poniedziałek.

W weekend mieliśmy emocjonować się sobotnim hitem Polskiej Ligi Siatkówki, w którym BOT Skra Bełchatów zmierzy się z PZU AZS Olsztyn. Okazało się jednak, że mecz odsunęła w cień decyzja Raula Lozano, który wykluczył atakującego Skry z reprezentacji Polski do końca tego roku.

Kilkanaście dni temu Mariusz Wlazły oświadczył, że w ogromnie popularnych w kraju rozgrywkach nie wystąpi z powodu przemęczenia. Zagroził, że jeśli trenerzy nie pójdą mu na rękę, zrezygnuje z kadry definitywnie. Lozano, który przebywał na urlopie w Argentynie, nie zabierał głosu. Liczył na to, że Wlazły zmieni zdanie, a przynajmniej formę rozmowy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Chodziło m.in. o to, że siatkarz nie odbiera telefonów od asystenta selekcjonera Alojzego Świderka. Lozano dowiedział się też, że w dniu powołań do kadry na LŚ Wlazły podszedł do telefonu od jego asystenta, dopiero gdy ten zadzwonił do trenera Skry Daniela Castellaniego.W czwartek Lozano wylądował w Warszawie i od razu chciał się spotkać z zawodnikiem Skry. Siatkarz nie był na to gotowy i tłumaczył, że w tym czasie trenował [w Spale przed meczem z PZU AZS Olsztyn – red.]. Poprosił o przełożenie rozmowy na sobotę. Kiedy Argentyńczyk dowiedział się, że do spotkania nie dojdzie, był niemal pewny decyzji. Wczoraj sprawa została przesądzona. – Decyzję podjąłem biorąc pod uwagę wszystkie istotne argumenty dla mojej drużyny – powiedział Lozano „Przeglądowi Sportowemu”. – Reguły są jasne i jednakowe dla wszystkich. Wszyscy płyniemy na tym samym statku i dlatego muszę jednakowo traktować każdego z graczy. A Wlazły chciał płynąć pod prąd.

Czym zawinił Wlazły? Gracz Skry Bełchatów zażądał dla siebie urlopu podczas rozgrywek Ligi Światowej. – Zależy mi na grze w kadrze, ale muszę też dbać o swoje zdrowie – tłumaczył.

Lozano odpowiada: – Nie może być tak, że Mariusz już w lutym mówi, że w maju będzie przemęczony. Każdy z zawodników dostatnie tydzień wolnego w czasie rozgrywek Ligi Światowej i dwa tygodnie po nich.

Po południu wysłałem list do związku, w którym komunikuję o powodach mojej decyzji. Podjąłem ją jako trener reprezentacji, biorąc pod uwagę wszystkie argumenty istotne dla mojej drużyny – powiedział Lozano.

Argentyńczyk nie przyznał jednoznacznie, jaka jest treść listu, ale jego determinacja wyraża jasno, że w 2007 roku Wlazły nie zagra w kadrze…. Natomiast sam Mariusz Wlazły nie chce udzielać informacji aż do czasu wyjaśnienia sprawy.

źródło: gazeta.pl, Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved