Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Więcej naszych w siatkarskich pucharach

Więcej naszych w siatkarskich pucharach

Skra Bełchatów była ostatnim zespołem, który reprezentował Polskę w rozgrywkach o europejskie puchary. Pozostałe drużyny wcześniej odpadły z rywalizacji. Na szczęście słaba postawa Polaków w pucharach nie będzie miała konsekwencji w następnym sezonie.

Wręcz przeciwnie – w kolejnych rozgrywkach Ligi Mistrzów nasz kraj ma mieć po dwa miejsca, a w trzech pucharach Polska będzie mogła wystawić maksymalną zespołów – pięć żeńskich i pięć męskich.

Wszystko dlatego, że od przyszłego sezonu Europejska Konfederacja Siatkówki postanowiła zreformować rozgrywki pucharowe. Ogłosiła rankingi, według których federacje będą zyskiwały prawo do wystawiania określonej liczny drużyn w poszczególnych pucharach.W obu rankingach Polska zajmuje wysokie piąte miejsce i przez rok go nie straci. A to dlatego, że do klasyfikacji nie wlicza się punktów zdobytych przez kluby w ostatnim sezonie. W rozgrywkach 2007/2008 nie będzie miało znaczenia jak dany kraj wypadł w latach 2006/2007. Nawet zwycięstwo w Lidze Mistrzów nie daje dodatkowego miejsca w następnym sezonie.

Podobne zasady funkcjonują w piłce nożnej czy koszykówce – mówi Riet Ooms, przewodnicząca komisji Pucharów CEV. – Federacje muszą wiedzieć dużo wcześniej ile zespołów w jakich rozgrywkach będą mogły wystawić.

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved