Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Vladimir Alekno nowym szkoleniowcem Rosjan

Vladimir Alekno nowym szkoleniowcem Rosjan

Rosyjska Federacja Piłki Siatkowej ogłosiła dzisiaj nazwisko nowego trenera reprezentacji Rosji mężczyzn. Miejsce Serba, Zorana Gajića zajął Vladimir Alekno, który jest równocześnie szkoleniowcem drużyny Dinama Moskwa.

Innym branym pod uwagę kandydatem był Gienadij Szypulin. Alekno prowadzi obecnie zespół mistrza Rosji, Dinama Moskwa, z którym zagra niedługo w Final Four Ligi Mistrzów.

Po nieudanych dla Rosjan mistrzostwach świata, do czego przyczyniła się również reprezentacja Polski, rosyjska federacja postanowiła nie przedłużać kontraktu z serbskim szkoleniowcem Zoranem Gajićem. Gajić, który w przeszłości stawał na najwyższym podium Igrzysk Olimpijskich czy mistrzostw Europy wraz z kadrą Serbii, nie potrafił powtórzyć tamtych sukcesów ze Sbroną. Rosjanie zajęli „tylko” drugie miejsce podczas mistrzostw Starego Kontynentu w Rzymie, w 2005 roku, a podczas japońskiego mundialu uplasowali się na pozycji siódmej.Sami zawodnicy przyznawali w licznych wywiadach, że nie zamierzają wstawiać się za Gajićem. Słynne stało się już powiedzenie Semena PołtavskiegoJak zostanie w porządku, jak odejdzie ja za nim płakać nie będę„.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved