Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rezerwy walczą o play-off

Rezerwy walczą o play-off

Bełchatowskie rezerwy na finiszu ligi są bliskie awansu do fazy play-off, w których udział weźmie sześć najlepszych drużyn. W niedzielę bełchatowianie mogą zrobić milowy krok ku awansowi.

Do Bełchatowa przyjeżdża bowiem jaworznicki Energetyk, który wraz z GTPS-em Gorzów wydaje się być najgroźniejszym rywalem, będącym w stanie zepchnąć Skrę II z premiowanego awansem miejsca.

Sytuacja w tabeli I ligi mężczyzn jest niezwykle zagmatwana. Na chwilę obecną Skra II zajmuje bardzo dobre 5. miejsce z przewagą 7 „oczek” nad 7. Energetykiem, przy czym zespół z Jaworzna ma do rozegrania o jedno spotkanie więcej. Obie drużyny dzieli jeszcze GTPS Gorzów, który do Skry traci sześć punktów, również mając w zapasie jedno spotkanie. Co prawda wyżej w tabeli są gorzowianie, jednak to ekipa ze Śląska stanowi większe zagrożenie dla Skry II. GTPS czekają jeszcze spotkania z całą czołówką ligi, podczas gdy Energetyk zmagać się będzie z drużynami teoretycznie słabszymi. Za plecami tej dwójki „czyhają” jeszcze drużyny z Poznania i Bielska-Białej, jednak ich szanse na zagrożenie Skrze II są niewielkie.Wydaje się więc, że trzypunktowe zwycięstwo powinno postawić „kropkę nad i” i zapewnić udział w play-offach. O wygraną nie będzie jednak łatwo. Energetyk to niezwykle mocny zespół, o czym najlepiej świadczy fakt, że jako jedyny zespół w lidze był w stanie ograć dwóch największych potentatów ligi. Wyższość jaworznian musieli uznać zarówno Płomień Sosnowiec jak również AZS Nysa, która w dodatku uległa Energetykowi na własnym parkiecie.

Wydaje się, że siła zespołu z Jaworzna tkwi w monolicie. W drużynie nie ma żadnego zawodnika, który przynajmniej przez pewien czas niebyłby rozpoznawany przez siatkarską Polskę oraz nie można się dopatrzyć się graczy z bogatszą przeszłością w PLS-ie. Średnia wieku jest stosunkowo niska, jednak nie na tyle, by można było nazwać ekipę ze Śląska niedoświadczoną. Uwagę należy zwrócić na przyjmującego Marka Nowaka, który potrafi wziąć na siebie rolę lidera zespołu oraz rozgrywający Krzysztof Antosik – bohater słynnego triumfu jaworznian w Nysie.

Mimo to faworytem jest Skra, która w tegorocznych rozgrywkach gra w miarę równo, odnotowując jedną obniżkę formy. Bełchatowianie punktują niżej notowanych rywali (13 zwycięstw w 15 meczach) wciąż nie mogą poradzić sobie w spotkaniach z trzema najsilniejszymi zespołami ligi.

Zwycięstwo pozwoliłoby odskoczyć bełchatowianom na bezpieczną przewagę i właściwie dałoby awans do rundy play-off, gdyż przewaga nad Energetykiem wzrosłaby do 9 „oczek”. Brak punktów w niedzielnym meczu mocno skomplikuję sytuację.

W pierwszym pojedynku obu zespołów Skra ograła jaworznian 0:3.

Skra II – Energetyk Jaworzno – 25.02.2007, godz. 17:00 hala Energia

Autor: Kamil Bloda – skra.pl

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved