Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Niespodzianka w Radomiu

PLS: Niespodzianka w Radomiu

Po pięciosetowym boju Jadar Radom pokonał zespół wicemistrza Polski - Jastrzębski Węgiel. Mecz miał bardzo zmienny przebieg. W każdej z partii zwycięzca wygrywał z dużą przewagą.

To zwycięstwo należało się wszystkim zawodnikom, wspaniałej radomskiej publiczności, moim szefom, którzy wykazali ogromną cierpliwość w ciężkich chwilach dla zespołu – mówił po meczu Jadaru z Jastrzębskim Węglem trener radomian Dariusz Luks. Wcześniej media zdążyły już go zwolnić ze stanowiska, szukając odpowiedniego następcy. Informacje o mojej śmierci okazały się przedwczesne – może zacytować Marka Twaina radomski szkoleniowiec. Nie krył on ogromnego zadowolenia po wygranej z wicemistrzem Polski.

Takiej determinacji i woli walki dawno nie widziałem w swoim zespole – powiedział Dariusz Luks. Szkoda trochę trzeciego seta. Mieliśmy niesamowite otwarcie, prowadząc 7:1. Myślałem, że przewagę utrzymamy do końca.Wszyscy obserwatorzy podkreślali dobrą grę blokiem gospodarzy. Kilka razy zostały powstrzymane ataki Grzegorza Szymańskiego i Dawida Murka. Zagrywką zrobiliśmy też dużo krzywdy rywalowi – komentował Dariusz Luks. Była ona zarówno mocna jak i taktyczna. Celowaliśmy m.in. w Murka, żeby go wyłączyć z ataku. Wszystko nam wychodziło. Każdy zawodnik dołożył swoje do sukcesu. Grzegorz Kokociński zaserwował dwa asy w ważnym momencie tie breaka. Dużo punktów zdobyli Soonias i Pawliński. Wiele piłek podbił nasz libero Obdrżalek.

Jadar Radom już w poprzedniej kolejce zasygnalizował dobrą dyspozycję, gdy zdobył we Wrocławiu trzy punkty. Resovia wygrała w Jastrzębiu, Politechnika zwyciężyła w Częstochowie, my też chcieliśmy zrobić jakąś sensację – mówił drugi trener Jadaru Mariusz Wiktorowicz. I w końcu też nam udało.

Doskonała gra radomian jednak nie usprawiedliwia porażki Jastrzębskiego Węgla, który ma w składzie trzech wicemistrzów świata. Wola walki gospodarzy okazała się lepsza od umiejętności Szymańskiego, Plińskiego czy Kadziewicza. To jednak jest problem trenera Boska – mówi Dariusz Luks. My przeżywamy swoje pięć minut. Cały zespół zostawił serce na prakiecie.

Jadar Radom – Jastrzębski Węgiel 3:2

(25:22, 18:25, 19:25, 25:20, 15:10)

Składy:

Jadar: Maciończyk, Soonias, Kokociński, Terlecki, Pęcherz, Pawliński, Obdrżalek (libero) oraz Słomka,Malcik, Owczarski

Jastrzębski Węgiel: Bednaruk, Szymański, Pliński, Kadziewicz, Michalczyk, Murek, Rusek (libero) oraz Kamiński, Iwanow

Zobacz również:

Wyniki 12. kolejki oraz tabela PLS

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved