Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal pokonał mistrzynie z Muszyny

LSK: Centrostal pokonał mistrzynie z Muszyny

O trzy punkty w Muszynie wzbogaciły się siatkarki Centrostalu Bydgoszcz. Zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo. Muszynianka była bliska zdobycia przynajmniej jednego "oczka".

Pięć zespołów walczy w tym sezonie o medale mistrzostw Polski. Poza bydgoszczankami są to ekipy z Kalisza, Piły, Bielska-Białej i właśnie Muszynianki Muszyna, z którą Centrostal/Focus Park wygrał w sobotę. To udany krok na drodze do podium, ale oczywiście nie ostatni i nie najważniejszy. Za tydzień już kolejny mecz z serii tych, które zadecydują o miejscu przed play-off, a im będzie ona wyższa, tym silniejsza pozycja wyjściowa bydgoszczanek w walce o medale. Rywalem w Łuczniczce będzie Nafta Piła. Potem czeka je wyjazd do Kalisza. W przedostatniej kolejce rundy zasadniczej Centrostal/Focus Park zagra z Aluprofem Bielsko-Biała (24 marca).

W Muszynie siatkarki Piotra Makowskiego pokazały, że stać je na dobre wyniki w tych spotkaniach. Bydgoszczanki zadziwiły mistrzynie Polski już na początku pierwszego seta szybką, kombinacyjną grą, której brakowało w ostatnich meczach. Obydwie przyjmujące: Karolina Ciaszkiewicz i Joanna Kuligowska skutecznie atakowały i dobrze rozumiały się z rozgrywającą Agnieszką Śrutowską. Nic więc dziwnego, że Centrostal/Focus Park prowadził już 10:3 w tej partii i nie oddał zwycięstwa.

Silną bronią bydgoszczanek był blok, w którym wyróżniały się Iljana Goczewa. Takie właśnie skuteczne zagranie po ataku Ingrid Sischovich dało naszemu zespołowi 27. i ostatni punkt w drugim secie. – Żal tej partii, bo byliśmy bardzo bliscy wygranej – narzekał szkoleniowiec Muszynianki Bogdan Serwiński. Jego podopieczne rozstrzygnęły na swoją korzyść jednak trzeciego seta, choć tym razem to bydgoszczanki częściej prowadziły w końcówce.

Przed tie-breakiem na szczęście się obroniły, skutecznie kończąc od stanu 22:22 trzy ostatnie akcje.

Mecz z mistrzem Polski miał być testem na to, czy bydgoska drużyna wróciła do formy i czy potrafi znowu zadziwiać szybką, kombinacyjną grą. Zespół zdał sprawdzian?

Piotr Makowski, trener Centrostalu/Focus Park: Na pewno cieszy ta wygrana z mistrzem Polski i to w jego sali. Gdyby jednak Muszynianka wygrała ze dwie piłki więcej, byłby tie-break, a w piątym secie nie wiadomo, jak potoczyłby się mecz. Mówię o tym, żeby podkreślić, jak wąska jest granica między zwycięstwem i porażką, między pochwałami i krytyką. Zwyciężyliśmy i się cieszymy z tego, bo rywal był bardzo trudny.

Po spotkaniu z Muszynianką bydgoski zespół był chwalony za grę w ataku.

W ataku i wcześniej nieźle sobie radziliśmy. W sobotnim spotkaniu cieszy mnie co innego. Zdobyliśmy aż 18 punktów blokiem. To się nam rzadko zdarzało. Za tydzień, dwa, po kolejnych spotkaniach, zobaczymy, czy poprawa w bloku to stała tendencja. Jeśli się potwierdzi, że znaleźliśmy sposób na ten element, to będzie ważna sprawa.

Zwycięstwo z Muszynianką praktycznie zapewnia Centrostalowi/Focus Park miejsce w pierwszej czwórce przed play-off. To rzeczywiście był ważny pojedynek.

I pozwala się bić o jeszcze wyższe cele. Sądzę, że stać nas na to, ale o tym zdecydują bezpośrednie mecze z Winiarami, Naftą i Bielskiem.