Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > FIVB buduje szkoły

FIVB buduje szkoły

FIVB wraz z narodowymi federacjami siatkarskimi inwestuje każdego roku miliony dolarów zarówno w pomoc humanitarną jak i rozwój siatkówki na całym świecie. Tym razem szczególną opieką otoczyli tereny Azji, zniszczone przez ubiegłoroczne tsunami.

Na 30. Światowym Kongresie FIVB władze światowej federacji zadecydowały o przeznaczeniu 3 milionów dolarów dla ofiar tsunami, które ucierpiały w październiku 2006 roku.

Prezydent FIVB Ruben Acosta wraz z prezydentem Azjatyckiej Federacji Siatkarskiej oraz panowie Jizhong Wei i Mondo Rubber, ludzie odpowiadający za realizację całego przedsięwzięcia na obszarze tragedii, przedstawili na zjeździe szczegółowy plan realizacji projektu.FIVB ufunduje budowę osiemnastu nowych szkół. Zostaną one ulokowane w najbardziej zniszczonych miejscach. Priorytetem będzie Indonezja, która najbardziej ucierpiała podczas tsunami. Pozstałe szkoły powstaną w Tajlandii (5), Sri Lance (4) oraz na Malediwach (1).

Po osobistej inspeckji i weryfikacji planów przez Jizhong Wei, zadecydowano, że szkoły będą liczyły 5-6 klas, które będą liczyć od 25 do 30 uczniów. Posiadać będą niezbędne materiały i sprzęt sportowy potrzebny do uprawiania zarówno siatkówki jak i innych sportów. Szkoła zostanie wyposażona również w niezbędne media. Dodatkowo FIVB podpisała stosowną umowę z firmą MONDO, która połozy we wszystkich szkołach specjalną podłogę.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved