Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > 3 x W – Wiktora Kreboka: Wyjść, walczyć, wygrać

3 x W – Wiktora Kreboka: Wyjść, walczyć, wygrać

W 13 kolejce spotkań Ligi Siatkówki Kobiet BKS Aluprof rozegra wyjazdowe spotkanie z IDM S.A. Swarzędzkie Meble AWF Poznań. Zdecydowanym faworytem pojedynku są bielskie siatkarki.

To podopieczne Wiktora Kreboka wygrały pięć spotkań z rzędu i powoli pną się w ligowej tabeli. Do meczu w stolicy Wielkopolski przystąpią z 4 pozycji w rankingu, zaś miejscowe spoglądają na tabelę z samego dołu.

Przedmeczowe opinie:Wojciech Lalek (trener IDM S.A. Swarzędzkie Meble AWF Poznań): – Ani zespół, ani tym bardziej ja nie godzimy się na taki stan rzeczy. Cóż jednak poradzić na układ rozgrywek, który skazał nas na początku I i II rundy na mecze z zespołami z górnej półki. Można pogodzić się z układem sił, ale ciężko jest podnieść się po kolejnych porażkach. Nie ma co ukrywać, że pozostawia to ślad w psychice zawodniczek. Pracujemy mocno i uczciwie, ale rezultatów nie ma … przynajmniej na razie. Oczekiwane wyniki muszą przyjść w spotkaniach z zespołami z Wrocławia, Mielca, Białegostoku i Gdańska. Tam poszukamy punktów! A jutrzejszy mecz z Aluprofem? Gdyby zapytać1000 osób, to może jedna postawiłaby na inne rozstrzygnięcie, niż łatwe zwycięstwo Bielska. Ale ja muszę wierzyć w swoją drużynę i poszukiwać rozwiązań, które przyniosą nam może jednego seta, może jeden punkt. Była zawodniczka BKS-u Małgosia Cieśla powoli wkomponowuje się w naszą taktykę i system treningowy. Postępy są i liczę, że będzie dla nas prawdziwym wzmocnieniem. Jeśli nie jutro, to w najbliższych meczach.

Wiktor Krebok (trener BKS Aluprof Bielsko-Biała): – Recepta na zwycięstwo jest bardzo prosta. Wyjść na parkiet, walczyć na boisku i wygrać mecz. Dziewczyny są dobrze nastawione psychicznie i co widać było w spotkaniu ze Stalą Mielec – są ”w gazie”. Jedyne co może martwić, to powracające przeziębienia. Narzekają na nie Monika Smak i Jola Studzienna. Tradycyjnie unikam przewidywania rezultatu końcowego bo Pytią nie jestem, a numeru telefonicznego do nieba nie znam. Liczę jednak na podtrzymanie dobrej passy.

W meczu I rundy siatkarki BKS zwyciężyły akademiczki z Poznania 3:0. Początek sobotniej potyczki, o godz. 18:00.

źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved