Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano może wykluczyć Wlazłego

Raul Lozano może wykluczyć Wlazłego

- Nie mogę pozwolić sobie na coś takiego, żeby jeden zawodnik żądał ode mnie specjalnego traktowania. Jeśli będzie taka potrzeba, wykluczę Mariusza Wlazłego z kadry nawet do końca roku – mówi Raul Lozano.

Argentyńczyk jest zdeterminowany, ale kompromis w tej sprawie wciąż jest możliwy.

Wczoraj w Warszawie, po dwóch miesiącach nieobecności, wylądował selekcjoner wicemistrzów świata. Przybył na blisko dwa tygodnie, aby wyjaśnić najgorętszy problem naszej kadry w ostatnich dniach – kwestię występów w reprezentacji Mariusza Wlazłego.W zeszłym tygodniu zawodnik Skry Bełchatów zażądał dłuższej przerwy po zakończeniu ligi oraz odpoczynku podczas meczów Ligi Światowej (rozgrywki grupowe odbędą się między 25 maja, a 1 lipca, a turniej finałowy prawdopodobnie w Polsce od 11 do 15 lipca). „Trenerzy reprezentacji myślą chyba, że jestem niezniszczalną maszyną, którą można zatankować na stacji benzynowej i korzystać z niej do woli. Tymczasem prawda jest taka, że w trwających rozgrywkach był tylko jeden mecz, w którym nie miałem problemów” – obrazowo opisywał swój problem Wlazły.

Ze zmęczeniem jest jak ze snem. Nie można spać w nieskończoność, więc jeśli ktoś potrzebuje odpocząć, musi się przespać kilka godzin i będzie po kłopocie. Jeśli Mariusz jest zmęczony i ma kłopoty zdrowotne, musi odpocząć już teraz. W maju będziemy zastanawiać się nad tym, w jakim jest stanie – stwierdził Argentyńczyk.

Lozano miał spotkać się z działaczami Skry i samym siatkarzem w czwartek, ale do tego nie doszło. – Okazało się, że Mariusz przygotowuje się do sobotniego meczu PLS przeciwko PZU AZS Olsztyn i wolałby porozmawiać później – powiedział selekcjoner. Trener spotkał się natomiast z działaczami PZPS. – Przedstawiłem im swoje argumenty. Przede wszystkim uważam, że Mariusz nie może być traktowany inaczej niż pozostali gracze. Wszyscy zawodnicy są przemęczeni i każdy dostanie tę samą ilość dni wolnych. Decyzję podejmiemy w ostatniej chwili, w zależności od stanu zdrowia każdego – stwierdził Argentyńczyk.

Działacze PZPS chcieli doprowadzić do spotkania Lozano z Wlazłym. Miało się ono odbyć w sobotę. – Zaproszono mnie na mecz Skry z PZU AZS, ale wybieram się na pojedynek Jastrzębskiego Węgla w Radomiu – wyjaśnił selekcjoner biało-czerwonych, który zapowiedział, że decyzja w tej sprawie zapadnie już w piątek. – Ponownie spotkam się z działaczami PZPS i wydamy komunikat – powiedział Lozano.

źródło: interia.pl, sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved