Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Puchar Serbii, wyniki ćwierćfinałów

Puchar Serbii, wyniki ćwierćfinałów

W czwartek rozegrano pierwsze ćwierćfinałowe spotkania o puchar Serbii. Osiem najlepszych zespołów stoczyło dość zacięte pojedynki, o czym najlepiej świadczy fakt, iż żaden z meczów nie kończył się w trzech odsłonach.

Zajmująca obecnie fotel wicelidera serbskiej ligi Wojwodina pokonała 3:1 zespół Partizana Belgrad, który w rodzimych rozgrywkach radzi sobie dużo gorzej i z różnicą 12 punktów zajmuje obecnie piątą pozycję. Partizan zaskoczył gości determinację pewnie wygrywając pierwszą odsłonę, trzy kolejne padły jednak łupem bardziej doświadczonego zespołu z Nowego Sadu.

Partizan Belgrad – Wojwodina Nowy Sad 1:3

(25:21, 20:25, 23:25, 20:25)

Do zaskakującego rozstrzygnięcia doszło w meczu pomiędzy zajmującym przedostatnie miejsce w tabeli Spartakiem z trzecią Ribnicą. Gospodarze, choć nie byli faworytami tego pojedynku, również wynikiem 3:1 na swoją korzyść zakończyli ten mecz. Ribnicy udało się wygrać tylko pierwszego seta, później nie nawiązała już walki ze swoim rywalem., który w żadnym z kolejnych setów nie pozwolił zdobyć przeciwnikowi więcej niż dwadzieścia punktów.

Spartak – Ribnica Gradewinar 3:1

(24:26, 25:19, 25:16, 25:20)

Drużyna z Pożarevca, która gościła w północnej części Serbii z dużymi problemami pokonała zespół Bawaniszte. Po trzech pierwszych odsłonach gospodarze prowadzili już 2:1 i z niemałym trudem, grając na przewagi zawodnicy Radnika doprowadzili najpierw do tiebreaka, którego ostatecznie zwyciężyli 16:14. Przed rewanżowym spotkaniem wciąż trudno wskazać faworyta do gry w finałowej czwórce.

Bawaniszte – Mladi Radnik 2:3

(20:25, 25:19, 25:23, 24:26, 14:16)

W ostatnim, rozegranym w czwartek meczu Crvena Zvezda przegrała w miejscowości Kragujewac z zespołem Radnicki. Było to jednak dosyć spodziewane zwycięstwo gospodarzy. Radnicki to obecnie lider tabeli serbskiej ligi z dorobkiem 36 punktów. Wyprzedza czwartą Crwenę aż o 12 oczek. Czerwone Gwiazdy wygrały co prawda drugiego seta do 13, jednak w kolejnych dwóch górą byli już miejscowi gracze.

Radniczki – Crwena Zwezda 3:1

(25:23, 13:25, 25:20, 25:21)