Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Bełchatowianki jadą do Krakowa powalczyć z liderem

Bełchatowianki jadą do Krakowa powalczyć z liderem

fot. archiwum

Lider I ligi kobiet, TP Wisła Kraków będzie przeciwnikiem KPS Skry Bełchatów w meczu XXII kolejki. Do tej pory Wisła w 19 rozegranych spotkaniach zgromadziła 51 punktów - bełchatowianki w 20 meczach - 37.

W ostatniej kolejce obydwie drużyny pokonywały swoich rywali. Bełchatowianki uczyniły to w trzech setach, natomiast krakowianki rozegrały aż pięć setów. Skra we własnej hali pokonała ekipę UMKS Łańcut 3:0, z kolei Wisła Kraków wygrała na wyjeździe z TPS Rumia 2:3. Siatkarki Skry ten mecz musiały wygrać, bo w Bełchatowie nie wyobrażano sobie porażki dziewczyn. Z kolei krakowianki prowadząc po dość krótkich grach 0:2 w setach zbyt się rozluźniły i pozwoliły dojść do głosu siatkarkom Rumii, które doprowadziły do stanu 2:2 i o zwycięstwie musiał decydować tie-break, w którym Wisła udowodniła swą wyższość i ostatecznie z wyjazdu do Rumii przywiozła dwa punkty.

 

Obydwa zespoły pierwszy raz spotkały się w XIX kolejce, tj. 2 grudnia 2006 roku w Bełchatowie. Skra nie wykorzystała atutu własnego boiska i przegrała z Wisłą 0:3. Po wynikach poszczególnych setów można powiedzieć, że spotkanie było dość wyrównane, jednak końcówki należały do podopiecznych Ryszarda Litwina . 

Za nami już XXI kolejek PLK. Bilans Wisły po tychże kolejkach prezentuje się następująco: 18 zwycięstw i tylko jedna porażka. Tą jedyną porażkę wiślaczki odniosły z zespołem MMKS Dąbrowa Górnicza ulegając jej 1:3. Drużyna Wisły Kraków na początku sezonu swoje zwycięstwa odnosiła głównie w stosunku 3:0, jednak w ostatnim czasie ten wynik przeplata wygraną w pięciu setach tj. 3:2. Takim wynikiem kończyły się m.in. spotkania z Łańcutem trzy kolejki temu czy chociażby z Rumią w ostatniej koleje PLK.

 

Trzeba powiedzieć, że bełchatowiankom będzie trudno wywieźć z Krakowa zwycięstwo, ale można być pewnym tego, że Skra powalczy z Wisłą o dobry wynik. Wiślaczki nie zwykły przegrywać we własnej hali, nawet urwanie seta w Krakowie jest czymś niecodziennym. W następnej kolejce gospodynie sobotniego spotkania zmierzą się z Piastem Szczecin, a Skra w Bełchatowie podejmie Chemika Police.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved