Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Drzyzga: Skandalicznie słaby wynik Wlazłego

Wojciech Drzyzga: Skandalicznie słaby wynik Wlazłego

Skra Bełchatów jest słabsza niż przed rokiem, bo jej wyniki są słabsze. Przy większych pieniądzach jest gorzej niż w zeszłym sezonie. To duży problem Skry - mówi Gazecie Wyborczej Wojciech Drzyzga po odpadnięciu mistrza Polski z Ligi Mistrzów.

W środę bełchatowianie pokonali hiszpański Portol Majorka 3:2, ale nie awansowali do dalszych gier, przegrywając dwumecz małymi punktami.

Dlaczego Skra nie zagra o Final Four Ligi Mistrzów?

Wojciech Drzyzga: – Bo była słabsza w dwumeczu z Portolem Majorka. Pierwsze spotkanie zakończyło się dla bełchatowian mocno szczęśliwie. Wygrali dwa sety, były powody, by wierzyć w sukces. Ale trzeba było trzymać poziom przez cały rewanż.

Skra nie zagra dalej także dlatego, że jej atakujący Mariusz Wlazły miał w ataku niewiele ponad 30 proc. skuteczności. To skandalicznie słaby wynik, żadna jakość gry. Bełchatowianie nie wytrzymali również psychicznie pierwszego seta [przegrany do 18 – red.], co odbiło się na kolejnych. Zaniepokoiła mnie już rozgrzewka, na której siatkarze gospodarzy, mówi Wojciech Drzyzga – zupełnie jak juniorzy – omal się nie pozabijali. Byli bardzo spięci, za to Hiszpanie żartowali, odbijali piłkę głową, pełen luz.

Statystyki pokazują, że rywale grali bardzo równo przez cały mecz.

Wojciech Drzyzga: – I to we wszystkich elementach. A Skrze brakuje tej równości w tym sezonie. Trener nie może liczyć na cuda, że w pięciu kolejnych akcjach uda się powstrzymać rywala blokiem, w tym trzy razy pojedynczym [tak było w czwartym secie pierwszego meczu – red.].