Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Resovia idzie na Gwardię

PLS: Resovia idzie na Gwardię

Jan Such liczy, że w najbliższych meczach - z Gwardią, Jadarem, Mostostalem i Delectą - Resovia, zdobędzie nawet 11 pkt. Taki dorobek stwarzałby resoviakom, przed meczami z wielką trójką ekstraklasy realną szansę na miejsce w czołowej czwórce przed rundą play-off.

Gdyby nie udało się zrealizować tych ambitnych założeń, to już wcześniej rozpocznie się cykl ciężkich treningów przygotowujących drużynę do decydujących spotkań sezonu. Na razie Resovia, która zdobywała punkty w dziesięciu na jedenaście do tej pory rozegranych meczów, nadal pozostaje w grze o miejsce w czołowym kwartecie PLS-u. I łatwo z tego celu nie zrezygnuje.

W piątek nasz zespół zmierzy się w hali na Podpromiu z Gwardią Wrocław (godz. 17:00). – Nie lekceważymy przeciwnika, ale także nie stawiamy na ten mecz, w którym zagramy o trzy punkty, jakichś specjalnych założeń – mówi szkoleniowiec. – W Gwardii nie ma gwiazd, zespół ten nie gra najlepiej, ale z drugiej strony mamy w pamięci psikusy, które sprawiał nam na finiszu poprzedniego sezonu i w Pucharze Polski. Taktyką zajmiemy się w czwartek podczas tradycyjnej odprawy.Resovia w trzech ostatnich meczach grała aż po pięć setów. Miejmy nadzieję, że jutro załatwi sprawę szybko. Mecz pokaże na żywo stacja TV4, a trener Such i zawodnicy liczą, że do hali przyjdzie 2-3 tysiące wiernych kibiców drużyny. Tylko pozornie spotkanie wydaje się łatwe. Gwardia, która po porażce 0:3 z Jadarem wyleciała poza pierwszą ósemkę, wprawdzie nie ma armat, ale też nie ma nic do stracenia.

Poza Piotrem Łuką i Wojciechem Gradowskim, którzy narzekają na bóle kręgosłupa, pozostali zawodnicy są zdrowi i zmobilizowani. Such zapowiada pewne korekty w składzie, ale na razie ich nie zdradza.

źródło: Dziennik Nowiny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved