Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Mecz o odzyskanie zaufania kibiców

LSK: Mecz o odzyskanie zaufania kibiców

Energa Gedania zagra w sobotę o odzyskania zaufania kibiców, nadszarpniętego po kiepskim występie w Pile. Okazja do pełnej rehabilitacji wydaje się znakomita. O godzinie 17.00 gdańszczanki we własnej hali rozpoczną pojedynek z AZS Pronar Zeto Białystok.

Z tą drużyna podopieczne Leszka Milewskiego wygrywały w Pucharze Polski, a następnie na niej zdobyły pierwsze ligowe punkty w tym sezonie.

Na razie Białystok był lepszy od Energi Gedania tylko na rynku transferowym. Gdy w Gdańsku trwało kompletowanie budżetu, ofertę akademiczek przyjęły Sylwia Pycia i Marta Pluta, którym oferowano również pracę przy ul. Kościuszki. Na sportowym polu gdańszczanki już tylko wygrywały. Najpierw kosztem białostoczczanek wywalczyły awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, a w czwartej ligowej kolejce zwyciężyły na wyjeździe 3:1. Było to nie tylko pierwsze zwycięstwo, ale i pierwsze punkty Energi Gedania w tym sezonie.Co prawda wygraliśmy, ale od tamtego meczu właśnie zaczęły się u nas kłopoty zdrowotne. Dopiero w tym tygodniu mam znów jedenaście zawodniczek na treningach. Od poniedziałku normalnie ćwiczy Anna Sołodkowicz, a w coraz lepszej dyspozycji znajduje się Emilia Reimus – przyznaje gdański szkoleniowiec. W tej sytuacji warto w sobotę potrzymać dobre wspomnienia i jeszcze raz udowodnić swą wyższość nad AZS. Starsze gedanistki mogą też zrobić prezent najmłodszej w drużynie. Natalia Nuszel w piątek

osiągnie pełnoletność.

Po dwunastu kolejkach Energa Gedania znajduje się na szóstym miejscu. Akademiczki są dwie pozycje niżej, ale do gdańszczanek mają tylko jeden punkt straty. Warto wygrać nie tylko po to, aby uciec Białemustokowi, ale również dlatego, że Stal Mielec i AZS Poznań coraz bardziej odstają od stawki, a tym samym z trzema punktami z soboty awans do play off gedanistek byłby coraz bardziej realny. Warto wreszcie wygrać, aby ponownie zjednać sobie kibiców, którzy byli zniesmaczeni postawą drużyny w Pile.

Spotkałem się z kibicami. Ustaliliśmy, że nikt na nikogo nie będzie się obrażał. A z zawodniczkami po meczu w Pile przeprowadził ostrą odprawę. Nie może już się zdarzyć sytuacja, że jakiś pojedynek zostanie oddany bez woli walki. W sobotę liczę, że siatkarki będą gotowe do dobrej gry. Bo z Białymstokiem wcale nie jest łatwo wygrać. To wysoka, doświadczona drużyna, która ma w składzie reprezentantki bądź zawodniczki, które o kadrę się ocierały. Ten zespół jest z pewnością silniejszy pod względem personalnym niż jego obecna pozycja w tabeli – podkreśla trener Milewski

Wstęp na mecz bezpłatny.

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved