Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Grecy bez trenera, Bułgarki z nowym szkoleniowcem

Grecy bez trenera, Bułgarki z nowym szkoleniowcem

Na Bałkanach trwają trenerskie roszady. Kostas Charitonidis dotychczasowy trener męskiej reprezentacji Grecji, zrezygnował ze swojej funkcji. Żeńską kadrę Bułgarii poprowadzi nowy szkoleniowiec, Serb Dragan Nesić.

Serb poprowadzi bułgarską reprezentację wspólnie ze swoją żoną, byłą siatkarką, Neli Marinową. Jak podała bułgarska federacja Nesić spodziewany jest w Sofii 20 maja tuż po finale Pucharu Bułgarii.

Nesić pracował już w bułgarskiej reprezentacji jako pomocnik trenera Emila Trenewa w 2001 roku, w 2003 pomagał we Włoszech Giovanniemu Guidetti. – Umowa z Nesićem została podpisana na jeden rok – mówi prezydent bułgarskiej federacji, Danczo Lazarow. – Jego praca oficjalnie rozpoczyna się 20.maja.Bez szkoleniowca została za to męska reprezentacja Grecji. Kostas Charitonidis, dotychczasowy szkoleniowiec reprezentacji Hellady zrezygnował z dalszego pełnienia swojej funkcji.

Objąłem kadrę w trudnym dla niej momencie po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach. Mimo to mieliśmy przed sobą duże wyzwania, Ligę Światową oraz mistrzostwa Europy. Drzwi to kadry narodowej zawsze były dla wszystkich otwarte. Ostatni występ na mistrzostwach świata kompletnie nam nie wyszedł. Mimo wszystko wierze w powodzenie tej kadry podczas rozgrywek Ligi Europejskiej. Chciałbym życzyć zespołowi szczęścia i wielu sukcesów bo ja osobiście wciąż w nich wierzę.

źródło: contra.gr, inf. własna, sportal.bg

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved