Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > AZS Opole przed meczami z MKS Zawiercie

AZS Opole przed meczami z MKS Zawiercie

Już w ten weekend siatkarki AZS-u Opole rozpoczną walkę o utrzymanie w II lidze. Ich przeciwniczkami będą zawodniczki MKS-u Zawiercie. Zwycięzca rywalizacji będzie miał już zapewnione utrzymanie.

Końcówka sezonu była dla opolskiego zespołu bardzo udana, trzy zwycięstwa z rzędu nad: MKS-em Zawiercie 3:0, MCKiS-em Jaworzno 3:2 i Polonią Świdnica 3:1 napawają optymizmem przed walką o utrzymanie. – Te zwycięstwa bardzo nas podbudowały, w zespole panuje bojowa atmosfera, a dziewczyny są bardzo zmotywowane do walki – zapewnia trener akademiczek Adam Zagożdżon. – Mam nadzieję, że utrzymają wysoką formę z ostatnich spotkań – dodaje.

Przeciwniczkami opolanek w pierwszej rundzie play-off o utrzymanie będzie zespół z Zawiercia. W sezonie zasadniczym opolskie siatkarki wygrały oba spotkania, tracąc tylko jednego seta. – Przeciwniczki mamy rozpracowane i praktycznie niczym nie mogą nas zaskoczyć. Teraz wszystko zależy od tego, czy zawodniczki pokażą wszystkie swoje umiejętności. Ważne będzie też ustrzeżenie się przed błędami, bo ostatnio to nasz największy problem – stwierdza trener AZS. Przeszkodą może być dla opolanek także wielkość obiektu, na którym będą grały, gdyż z powodu przeciekającego dachu na hali uniwersytetu akademiczki swoje mecze rozegrają na znacznie większej sali PSP 29 przy ul. Szarych Szeregów. – Przyzwyczajamy się do nowej hali już od trzech tygodni, ostatni mecz graliśmy także na dużej sali w Świdnicy, myślę więc, że wielkość nie powinna być problemem – zaznacza trener.Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, pierwsze dwa spotkania odbędą się w sobotę i niedzielę w Opolu, kolejne dwa tygodnie później w Zawierciu, ewentualny piąty mecz zostanie rozegrany ponownie w Opolu. Zwycięzca rywalizacji ma już zapewnione utrzymanie, przegrany będzie musiał o nie walczyć jeszcze w kolejnej rundzie play-off.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved