Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > W Radomiu ruszyła Liga RTKKF

W Radomiu ruszyła Liga RTKKF

Rozpoczęła się XVII edycja ligi amatorskiej RTKKF Radom. W I i II lidze rywalizuje po dziewięć zespołów. Od 17 lat środowisko siatkarzy amatorów w Radomiu jest zintegrowane, i ma swoją ligę.

Przed jej powołaniem zawodnicy rywalizowali w cyklicznych turniejach zakładowych, którym podobnie jak obecnie w organizacji pomagał prezes RTKKF Andrzej Jaśkiewicz. Mimo że obecnie jest to liga miasta Radomia, od lat wiele wnosiły do niej drużyny z ośrodków ościennych jak Jastrząb, Wolanów, Pionki, a kiedyś nawet Przysucha. Dziś to miasto ma odrębne rozgrywki, którymi się zresztą szczyci.

Dobrym zwyczajem było, że po zakończeniu sezonu ligowego reprezentacja Radomia wybierana z najlepszych siatkarzy uczestniczyła w mistrzostwach Polski amatorów, rywalizując z powodzeniem z tak silnymi ośrodkami jak Olsztyn, Warszawa, Rzeszów czy Wrocław.Przed inauguracją XVII edycji odbyło się spotkanie organizacyjne kierowników drużyn, na którym podjęto tematy związane z dopracowaniem regulaminu rozgrywek. Rozmawiano też, i to dużo, o niedociągnięciach organizacyjnych. Prezes Jaśkiewicz wysłuchał uwag, i zapewnił, że uwzględni je przy organizacji ligi. Pierwszym, pozytywnym sygnałem jest decyzja o powrocie do „klimatycznej” hali na Sadkowie, w której przez lata grał pierwszoligowy zespół Czarnych Radom. Teraz o punkty walczyć w niej będą amatorzy.

Pierwsza runda rozgrywek potrwa do połowy kwietnia. W I lidze tytułu broni Rosabud naszpikowany byłymi siatkarzami Czarnych. O mistrzostwie marzą również zawodnicy Grafiksu, i Domina Jastrząb, ale – jak pokazał finałowy turniej poprzedniej edycji – nie bez szans jest drużyna Prymusa AGD Wolanów, która powstała z podłączania z Eletronikiem (trzeci zespół ligi). Drużynę prowadzi Ryszard Kosiec.

Ciekawie zapowiadają się też rozgrywki drugiej ligi. Z informacji organizatorów wynika, że w zespołach zaszło wiele zmian kadrowych, więc z oceną układu sił i typowaniem kandydatów do awansu warto poczekać.

W obu ligach mecze sędziował będzie Roman Fomin.

Wyniki I kolejki:

I liga:
Meritum - Prymus 0:2
(24:26, 16:25, najlepszy zawodnik R. Kiraga - 8 pkt)
ZSO 4 - Grafix 0:2
(22:25, 21:25, T. Gos - 8 pkt)
Domino Jastrząb - Łuczbud 2:0
(25:13, 25:21, M. Działowski - 8 pkt)

II liga:
Zyko-Dróg - Politechnika 2:0
(25:19, 25:10, P. Kwieciński - 8 pkt)
KWP - SPE Radom 1:2
(25:22, 17:25, 11:15, P. Pogoda - 7 pkt)
Elta Plus Sekurite - Nissan 0:2
(14:25, 23:25, P. Witkowski - 7 pkt)
Rosa-Invest - PWSOŚ 0:2
(18:25, 19:25, K. Urbański)

REGULAMIN ROZGRYWEK

– W obu grupach liga rozgrywana będzie systemem wiosna-jesień.

– Zespoły zgrają systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów, trzeci set do 15 punktów. O kolejności drużyn w tabelach decydują w kolejności: zdobyte duże punkty, stosunek setów, korzystniejsza różnica małych punktów.

– Drużyny w I lidze, które zajmą miejsca 1.-4., rywalizować będą w fazie play off systemem 1-4, 2-3. Zwycięzcy zagrają o tytuł mistrzowski, a przegrani o miejsca 3.-4. Zespół, który zajmie 9. miejsce, automatycznie spada do II ligi. Drużyna, która zajmie 8. miejsce, zmierzy się w barażu o utrzymanie z drużyną, która w drugiej lidze zajmie drugie miejsce w tabeli.

– Drużyny w II lidze, które zajmą miejsca 1.-4., grają takim samym systemem jak w I lidze.

– Organizator w obu ligach prowadzić będzie klasyfikacje na najlepszego zawodnika ligi.

Autor tekstu: Jacek Bednarczyk

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved