Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Rozmowy z pierwszym kandydatem na trenera seniorek

Rozmowy z pierwszym kandydatem na trenera seniorek

Dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej odbyła się rozmowa z Juanem Jesusem Diaz Marino, pierwszym z trzech kandydatów na trenera Reprezentacji Polski Kobiet w Piłce Siatkowej.

Cele, które stawiam sobie jako trener polskiej reprezentacji są bardzo ambitne. Chciałbym powalczyć o złoty lub srebrny medal Mistrzostw Europy, awans do igrzysk olimpijskich oraz walkę o pierwszą szóstkę w Pekinie. Przede wszystkim chciałbym jednak, abyśmy mogli określić sobie wspólny cel z drużyną i do niego dążyć – mówił Juan Jezus Diaz Marino. – Jeśli zostanę wybrany na trenera polskiej kadry będę do dyspozycji polskiej federacji od razu i chciałbym zacząć od obejrzenia jak największej liczby meczów, by móc indywidualnie poznać polskie zawodniczki. Wiadomym jest, że praca z grupą jest o wiele trudniejsza niż z pojedynczym zawodnikiem, dlatego najważniejsze jest, by poznać charaktery, problemy i starać się z indywidualności stworzyć monolit. Trener musi zdobyć zaufanie zawodniczek, by móc dalej spokojnie wdrażać swoje koncepcje. Jestem zwolennikiem ciężkiej pracy, ale staram się do niej przekonać, a nie zmusić, co nie oznacza, że nie jestem wymagający. Mam nadzieję, że polska federacja powierzy mi zadanie pracy z reprezentacją, ale słuszne jest, że pragnie poznać wizje i sposób pracy wszystkich kandydatów. Wówczas są duże szanse, że wybierze najlepszą kandydaturę – dodał trener Marino.

Warunki, również te finansowe, jakie postawił trener Marino są do zaakceptowania przez związek. Mnie osobiście spodobał się jako człowiek – otwarty, chętny do ciężkiej pracy. Pragnę jednak wysłuchać wszystkich kandydatów, by móc wyrobić sobie zdanie na temat każdego z nich – podsumował dzisiejsze rozmowy Mirosław Przedpełski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.Juan Diaz Marino od 2004 do teraz prowadzi męską reprezentacje Kataru, z która wywalczył w 2004 roku pierwsze miejsce w Pucharze Arabic Gulf, rok później wywalczył 7. miejsce w Igrzyskach Azjatyckich, 2. miejsce w Pucharze Arabic Gulf oraz pierwsze miejsce w mistrzostwach Azji Zachodniej. W 2006 roku zdobył 4. miejsce w Igrzyskach Azjatyckich oraz 5. w mistrzostwach państw arabskich.

W latach 2001-2004 prowadził męską reprezentację Portugalii, z którą w 2004 zakwalifikował się do ME po raz pierwszy w historii, w 2003 zajął 9. miejsce w Lidze Światowej, a rok wcześniej 8. miejsce w MŚ w Argentynie. W roku 2001 z tą reprezentacją po raz pierwszy w historii zakwalifikował się do MŚ.

W latach 1994-2000 prowadził męską reprezentację Kuby i w 2000 roku został wybrany do grona 10 najlepszych trenerów XX wieku. W tym samym roku wywalczył 7. miejsce na IO, zaś rok wcześniej drugą pozycję w Pucharze Świata, pierwsze miejsce w Igrzyskach Panamerykańskich i drugie w Lidze Światowej. W 1998 wywalczył brązowy medal MŚ i zwyciężył w LŚ. Rok wcześniej był ponownie drugi w LŚ i wywalczył 3. miejsce w Pucharze Świata. W roku 1996 zajął 4. miejsce w LŚ, rok wcześniej 3. W 1994 – drugie w LŚ i czwarte w mistrzostwach świata.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved